Wygodne łóżko do sypialni

Podczas remontu domu czy mieszkania zazwyczaj dochodzi również do wymiany większości mebli. Jednym z nich jest łóżko sypialniane. Jest to wybór istotny, że przeciętny nocny sen trwa około 8 godzin, co oznacza, że większość ludzi spędza w nim około 1/3 swojego życia. Warto upewnić sie, że będzie to czas spędzony w komfortowych warunkach.

Jaki rozmiar łóżka wybrać?

Łóżka do sypialni występują w różnych rozmiarach, zarówno jednoosobowych, jak i dwuosobowych. Można znaleźć stelaże o wymiarach 90×200 przeznaczone dla jednej osoby lub łóżka podwójne, których rozmiary to 140×200, 160×200 oraz 180×200.

Najwęższa wersja łóżka podwójnego sprawdzi się u osób, które śpią spokojnie i nie potrzebują dużo przestrzeni aby odpowiednio wypocząć, natomiast wymiary 180×200 to łózka naprawdę duże, które pomieszczą nawet rodziców z dwójką małych dzieci.

Najbardziej standardowe łóżko do sypialni z materacem (sprawdź) to wymiar 160×200, który jest odpowiedni do zapewnienia komfortowego nocnego wypoczynku nawet gdy śpiący potrzebują nieco przestrzeni lub gdy od czasu do czasu w łóżku pojawia się dodatkowy lokator w postaci dziecka lub pupila.

Łóżko do sypialni z materacem w komplecie- wygoda i komfort

Dzięki temu, że wielu producentów daje możliwość zakupu łóżek do sypialni z materacem, istnieje możliwość przyspieszenia zakupów – nie trzeba bowiem osobno dobierać stelaża i osobno materaca.

Jest to również pewność, że materac będzie dobrze wyglądał na stelażu – w końcu to specjalnie do niego został wyprodukowany.