Jak zaaranżować małą kuchnię?

Aranżacja małej kuchni to wielkie wyzwanie. W takim pomieszczeniu nie tylko trzeba wykorzystać każdy centymetr powierzchni, ale również trzeba zastosować triki, które optycznie pozwolą powiększyć kuchnię. Na co zwrócić uwagę, meblując małą kuchnię? 

Połysk czy mat?

Wybierając fronty meblowe musimy podjąć decyzję, czy będą to fronty matowe, czy może z połyskiem. W niewielkiej kuchni fronty meblowe, które będą miały połysk będą wyglądały dużo korzystniej. Połysk nada kuchni głębi i optycznie ją powiększy. Dzięki połyskowi gra światła również wpłynie pozytywnie na odbiór kuchni. Niezależnie od tego czy jest to światło naturalne, czy sztuczne będzie ono odbijało się optycznie powiększając kuchnię. 

Mała kuchnia lubi fronty meblowe w jasnych kolorach. Ciemne kuchnie będą przytłaczające i smutne. Jasne fronty meblowe rozweselą kuchnię i powiększą. 

Minusem frontów meblowych połyskujących jest problem z utrzymaniem ich w czystości. Taka kuchnia w rodzinie, gdzie są małe dzieci może być dużym wyzwaniem, gdyż będzie się na niej odbijał każdy palec. 

Funkcjonale meble

Chcąc powiększyć małą kuchnię warto zastosować niskie szafki oraz przeszklone przestrzenie. Dzięki temu kuchnia będzie wydawała się bardziej przestronna. 

Dobrym pomysłem są również składane meble. Stolik zamontowany do ściany, czy składane krzesła, które można postawić w kącie na pewno ułatwią poruszanie się po kuchni. 

Małe kuchnie są trudne w aranżacji, ale zwracając uwagę na meble, które wybieramy możemy stworzyć przestrzeń, która będzie przyjemna i funkcjonalna.

Te i inne pomysły można spełnić z ofertą tego sklepu internetowego – zapraszam, klikajcie i przeglądajcie!