Elegancka czy nowoczesna biblioteczka w domu?

złota półka

Dla wielu ludzi dom bez książek to dom pusty, w którym brakuje czegoś naprawdę ważnego. Sporo osób uwielbia tworzyć swoją prywatną biblioteczkę, a zbiór książek eksponować w domu w atrakcyjny sposób. Służą do tego różne meble gotowe lub robione na wymiar. Która opcja sprawdzi się lepiej? Kiedy wybrać elegancką biblioteczkę, a kiedy postawić na nowoczesne półki na książki?

Elegancka półka na książki do salonu


Elegancka klasyczna półka na książki do salonu może być elementem prostej biblioteczki, odrobinę inspirowanej stylem jak sprzed lat. Tego typu regały na książki można ustawiać jeden obok drugiego, tworząc na przykład pokaźnych rozmiarów biblioteczkę zajmującą całą ścianę. To dobre dla osób mających naprawdę poważne zbiory.

Nowoczesne półki na książki


Druga opcja to wybór regału odrobinę bardziej nowoczesnego, którego półki nie są rozmieszczone w sposób symetryczny. Takie biblioteczki to coś zdecydowanie nowego, podbijają one wnętrza praktycznie na całym świecie. Często książki eksponowane są na nich w zupełnie inny sposób niż na klasycznych regałach. Stawia się raczej na układanie książek w niedużej ilości, tak by mebel sprawiał lżejsze wizualnie wrażenie. Tego typu regały chętnie ustawione są w salonach inspirowanych na przykład stylem skandynawskim lub loftowym. Mogą być one wykonane nie tylko z drewna, ale też na przykład z metalu – wtedy prezentują się wyjątkowo nowatorsko i nowocześnie.