Stoliki kawowe idealne do salonu

stoliki kawowe

Stolik kawowy, czasem nowoczesny, nieraz industrialny, a innym razem skandynawski. Wybór jest spory. Bez względu na styl, upiększy salon i pozwoli przyjemnie spędzać czas.

Do porannej i popołudniowej kawy

Stolik kawowy jest idealny do małego salonu. Idealnie wkomponuje się w otoczenie i będzie dobrze komponować się z resztą mebli. Niewielki, okrągły stolik nie przytłoczy i nie zajmie zbyt dużo miejsca w nieco mniej przestronnym pomieszczeniu, a jednocześnie pozwoli na picie kawy w poczuciu wygody. Biała wersja stołów doskonale wpasuje się we wnętrze, w którym chce się stworzyć ciepłą i łagodną atmosferę. Miłośników oryginalnych rozwiązań z pewnością zainteresują stoliki o kształtach futurystycznych. Designerskie, oryginalne kształty oraz formy dostępnych modeli przyciągną wzrok i nadadzą salonowi niepowtarzalnego charakteru. Te o niecodziennym i intrygującym kształcie będą doskonałym rozwiązaniem dla równie oryginalnych wnętrz, jak i do wnętrz nowoczesnych. W dużym, przestronnym salonie z dużym narożnikiem lepsze będą stoliki kawowe w zestawie z mniejszymi, pomocniczymi stolikami. Pozwoli to na zaaranżowanie przestrzeni w taki sposób, aby filiżankę kawy odstawić z dowolnego miejsca na sofie. Stoliki pomocnicze można ustawić zaraz obok stołu lub można z nich tworzyć rozmaite kompozycje, częściowo wsuwając stolik pomocniczy pod stół główny. Pozwoli to na robienie w salonie różnorodnych aranżacji i zapobiegnie nudzie i monotonii w tym wnętrzu. Różnorodność materiałów na stoliki również nada pomieszczeniu właściwego charakteru. Chcąc nadać wnętrzu nowoczesny i świeży wygląd, warto wybrać model z elementami szklanymi, metalowymi lub drewnianymi. Stoły ze szklanym blatem nadają się również do małych wnętrz, ich przezroczysty blat jest niemal niewidoczny i dzięki temu nie zajmuje miejsca.

stoliki kawowe

Klasyczne stoliki

Klasyczne stoliki kawowe są przeważnie w całości drewniane. Posiadają one szeroki, prostokątny blat, który daje możliwość ustawienia na nim nawet dużych talerzy. Ciekawym rozwiązaniem w niektórych przypadkach są ławy dwupoziomowe. Dodatkowy blat, który posiadają, może posłużyć do ułożenia na nim gazet lub książek, a dzięki temu nie tylko zyskuje się na blacie więcej miejsca, ale także oddzielona zostaje strefa kawowa od książek czy gazet, dzięki czemu salon robi wrażenie schludnego i eleganckiego