Stolik ogrodowy – co oferują współczesne sklepy?

stolik ogrodowy1

Stół ogrodowy jest tak osobisty, jak dekorowanie ogrodu roślinami. To mebel, który powinien mieć na uwadze Twój styl i rozmiar pasujący do Twojej przestrzeni. Oto kilka uwag dotyczących każdego rodzaju stołu ogrodowego, który możesz wziąć pod uwagę.

Jakie stoliki ogrodowe oferują sklepy?

W zależności od materiału stoły ogrodowe można podzielić na cztery główne rodzaje: plastikowe, drewniane, granitowe i metalowe. Większość stolików ogrodowych projektuje się z myślą o długowieczności. Dzieje się tak, ponieważ muszą wytrzymać warunki pogodowe, owady i deszcz. Generalnie stoły ogrodowe są wykonane z drewna lub materiału kompozytowego. Każdy materiał ma swoje zalety i wady w zależności od wymagań produktów, które chcesz z nich wykonać

Stoły plastikowe to najtańsza opcja. Są lekkie i łatwe w czyszczeniu, ale mają tendencję do chybotania się i łatwego odkształcania. Stół również nie jest wodoodporny.

Drewniane stoły są trwałe i mają naturalne piękno, które trudno przebić. Są jednak ciężkie i trudne do przenoszenia po złożeniu. Wyschnięcie po nabraniu wody podczas opadów deszczu lub śniegu zajmuje też trochę czasu.

Stoły granitowe mogą być drogie, ale wytrzymują długo ze względu na ich trwałość, co pozwala na uzyskanie pieniędzy na dłuższą metę i nie wymagają wielu prac konserwacyjnych ani naprawczych.

Materiał to nie wszystko – sprawdź rodzaj stolika

Stoły ogrodowe znajdują zastosowanie w przestrzeniach zewnętrznych. Występują w różnych kształtach i rozmiarach, dostosowanych do lokalizacji i potrzeb korzystających z nich osób.

Duży stół to typ, który jest zwykle dłuższy niż inne typy stołów – odpowiedni dla dużych rodzin lub gdy potrzebujesz dużo miejsca na przyjęcie lub posiłek.

Półokrągły stół jest używany głównie jako stół jadalny, podczas gdy okrągłe stoły są najczęściej używane jako stoły do siedzenia. Niski drewniany stół jest zwykle ustawiony z fotelami, aby zapewnić gościom wygodę, podczas gdy rozkładany lub składany może nie tylko pełnić tę samą funkcję, ale także zapewnia dużo miejsca.