Narożnik do pokoju – to warto wiedzieć przed zakupem

Osoby, które wyposażają własne wnętrza od podstaw, bardzo dużą uwagę poświęcają jednemu z najważniejszych mebli w domy, czyli narożnikowi do salonu. Asortyment ten jest bardzo często eksploatowany przez domowników, którzy lubią na nim odpoczywać, czytać książki, pracować na laptopie oraz oglądać tv. Niewątpliwie trzeba zadbać o to, by był on idealnie dopasowany zarówno do wnętrza, jak i preferencji domowników. Na co więc zwrócić uwagę przy jego zakupie? Jak wybrać narożnik do salonu, by był funkcjonalny i efektowny jednocześnie? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej. 

To jest ważne

Przed rozpoczęciem poszukiwań, designerzy oraz projektanci wnętrz radzą klientom, by ci najpierw dobrze zastanowili się, czego oczekują od tego mebla. Dla jednych ma on pełnić funkcje wypoczynkową, dla innych liczy się to, by był swoistą ozdobą salonu, a jeszcze inni stawiają na meble prestiżowe, które pochodzą od najlepszych producentów i są na topie od kilku sezonów. Ważne jest to, by dokładnie określić, czego się oczekuje od takiego narożnika, wówczas poszukiwania odpowiedniego mebla będą zawężona, a klientom łatwiej będzie skupić się na konkretnym asortymencie. 

Jak wybrać narożnik do salony, by w 100% pasował on do tego pomieszczenia? 

Narożniki mają to do siebie, iż są bardzo duże pod względem rozmiaru. Sporo osób decyduje się na nie, gdyż zapewniają dużo miejsca do siedzenia (co przydaje się wtedy, gdy rodzina jest bardzo towarzyska i często zaprasza gości). Trzeba jednak podkreślić, iż narożniki ze względu na swoje gabaryty potrafią bardzo szybko „przytłoczyć” dane pomieszczenie. Obowiązkowo więc przed zakupem takiego mebla należy dokładnie zmierzyć pomieszczenie i określić mniej więcej, jaki narożnik sprawdzi się w danym salonie najlepiej. Nie wolno bowiem przesadzać z jego gabarytami. Narożniki ustawione w dużych, przestrzennych sklepach meblowych wyglądają na dużo mniejsze. Przekonało się o tym sporo klientów, którzy przywieźli zakupiony mebel do domu, w którym to np.: nie mieścił się on. 

Narożnik do siedzenia, czy także do spania?

Jak wybrać narożnik do salonu, by można było również na nim spać? Rzadko się zdarza, by klienci znaleźli mebel, który nie tylko będzie dobrze się prezentował wizualnie, ale i również na którym będzie można wygodnie, przyjemnie się wyspać. Jest to dość trudne, gdyż solidne konstrukcje w narożnikach często bywają tak skomplikowane, że ich rozłożenie jest naprawdę problematyczne dla użytkownika. Dlatego też sporo osób decyduje się albo na mebel, który ma służyć do regeneracji i wypoczynku po ciężkim dniu (i który jednocześnie będzie prawdziwa ozdobą salonu) lub wybierają wariant narożnika, na którym można spać (jednak nie zawsze posiada on designerskie ozdoby). W wielu sklepach meblowych można znaleźć bez problemu mebel, który i dobrze wygląda i jest praktyczny, jednak jego cena bywa naprawdę wysoka. Trzeba więc wiedzieć, iż za dobry jakościowo model, który jest wykonany z solidnych materiałów trzeba odpowiednio zapłacić.