O czym warto pamiętać wybierając fotele biurowe?

fotele do sypialni

W życiu każdej osoby pracującej w biurze przychodzi moment, kiedy trzeba kupić nowy fotel, ponieważ poprzedni nie był dostatecznie komfortowy lub zwyczajnie uległ zużyciu z czasem. Wielu z nas decyduje się na zakup najtańszego możliwego fotela w cenie maksymalnie kilkuset złotych. Jednak taki wybór pociąga za sobą ograniczone możliwości. Mając tę świadomość, że przy biurku spędzamy większą część dnia, powinniśmy wybierać modele bardziej ergonomiczne – również ze średniej i wyższej półki cenowej.

Dlaczego warto wybierać rekomendowane fotele biurowe?

Rekomendowane i dobrze oceniane fotele biurowe dostarczają wszystkich funkcjonalności niezbędnych do stworzenia ergonomicznego stanowiska pracy. Wchodząc do sklepu lub przeglądając ofertę w internecie, możemy wybierać spośród setek kolorów, możliwości dostosowania, foteli z podłokietnikami oraz zróżnicowanymi rodzajami tapicerki. Fotele biurowe pozwalają również na wprowadzanie pewnych wariacji. Można np. zdecydować się na wybranie modelu z dodatkową poduszką pod odcinek lędźwiowy lub zagłówek.

fotele biurowe

O czym warto pamiętać kupując fotele biurowe?

Kupując fotele biurowe trzeba przede wszystkim sprawdzić komfort, jaki uzyskujemy, kiedy korzystamy z danego modelu. To jednak nie wszystko, bo przecież chcielibyśmy cieszyć się nim jak najdłużej. Dlatego tak istotne jest to, aby zwracać uwagę na gwarancję oraz czas przez, jaki ta będzie obowiązywać.

W tym miejscu warto się na chwilę zatrzymać i zadać sobie pytanie czy używany fotel za niewielką cenę będzie w stanie służyć nam przez dłuższy czas? Praktyka biurowa pokazuje, że raczej będzie to trudne. Wprowadzenie nowego fotela jest również wyzwaniem transportowym. Nabywając nowy fotel z długim okresem gwarancyjnym dajemy sobie pewność, że zaoszczędzimy czas i nie będziemy musieli martwić się o jego stan przez dłuższy czas.

Wybierając fotele biurowe należy zwracać szczególną uwagę na takie parametry jak wielkość siedziska, a także budżet, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten zakup. W niższej kwocie do 1000 złotych lepiej sprawdzają się fotele biurowe z ograniczoną liczbą funkcjonalności, ale wykonane z lepszych materiałów.