Jak wykorzystać stolik nocny w aranżacji?

Stolik nocny spełnia niezwykle ważną funkcję w każdej sypialni. Pozwala na przechowywanie rozmaitych drobiazgów, które przydają się przed snem oraz po przebudzeniu. Na podręcznym blacie trzymać można lampkę nocną, ulubioną książkę, telefon czy okulary. Mebel ten często wybierany jest jednak przypadkowo, nierzadko na ostatnią chwilę. Warto jednak poświęcić czas na dopasowanie stolika do aranżacji sypialni, a także zwrócić uwagę na jego funkcjonalność.

Praktyczny stolik do sypialni

Szafkę nocną zawsze warto dobierać pod kątem jej praktyczności. Najbardziej funkcjonalne modele to te, które posiadają przynajmniej jedną szufladę. Jeżeli nie ma potrzeby ukrywania żadnych rzeczy, stolik może też dysponować półkami. Najczęściej spotkać można szafki nocne z drewna, jednak dużą popularność zyskują też modele wiklinowe, metalowe czy te wykonane z tworzyw sztucznych. Podobnie jak inne dodatki do sypialni, mebel ten w dużym stopniu współtworzy aranżację wnętrza. Warto więc wybrać model, który będzie się wyróżniał oryginalną formą.

Stoliki w zestawie i szafki mobilne do sypialni

W sypialni bardzo dobrze sprawdzają się całe komplety mebli, w których znajdują się również szafki nocne. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu, nie marnując go na poszukiwanie pojedynczych elementów wyposażenia, dopasowanych do stylu sypialni. Ciekawym rozwiązaniem są także mobilne stoliki nocne, które są bardzo wygodne w użytkowaniu. Obecność kółek znacząco ułatwia przesuwanie i ustawianie mebla w dowolnym miejscu, w zależności od aktualnych potrzeb. Jeżeli szafka nocna nie jest potrzebna lub przeszkadza, wystarczy ją odstawić. Taki mebel okazuje się wyjątkowo praktyczny zwłaszcza podczas ścielenia rozkładanej kanapy.

Wymiary i inne parametry

Na rynku znaleźć można stoliki o różnych kształtach, wzorach i wykończeniach, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Wybierając szafkę nocną, warto wziąć pod uwagę jej wysokość. Najwygodniejsze meble tego typu posiadają blat, który sięga nieco powyżej materaca. W ten sposób można zyskać łatwy dostęp do znajdujących się na nim przedmiotów. Nie bez znaczenia pozostaje także powierzchnia, która powinna być gładka, antypoślizgowa i łatwa w pielęgnacji. Blat służy bowiem nie tylko jako podstawa pod nocną lampkę – często stawiane są nim kubki z gorącymi napojami, dlatego musi być wytrzymały.