Sofa ogrodowa- jaki model warto wybrać?

sofa ogrodowa

Aranżacja przestrzeni rekreacyjnej w ogrodzie czy na tarasie jest niezmiernie ważna, aby móc wygodnie spędzać czas i odpoczywać. Na rynku dostępnych jest wiele mebli ogrodowych, a dużą popularnością cieszą się zwłaszcza sofy pozwalające na komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu. Takie rozwiązanie jest doskonałą propozycją dla każdej osoby, która dysponuje wolnym miejscem na tarasie czy w przydomowym ogródku.

Sofa ogrodowa- jaka powinna być?

Odpowiednio wybrana sofa musi współgrać z resztą ogrodowej aranżacji. Chętnie wybierane są zwłaszcza modele wykonane z estetycznego rattanu czy technorattanu. Warto wziąć pod uwagę to, że mebel narażony jest cały czas na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Ogrodowa sofa musi być zatem wytrzymała i odporna na niskie temperatury, deszcz czy śnieg, gdyż takich mebli przeważnie nie chowa się pod dach. Aby, kanapa mogła służyć swojemu użytkownikowi przez wiele lat, musi on o nią odpowiednio zadbać. Na zimę należy przede wszystkim okryć i dobrze zabezpieczyć mebel. Sofa ogrodowa powinna spełniać wszystkie wymagania swojego użytkownika, co ważne, musi być dopasowana do ilości członków rodziny. Na rynku znajdują się niewielkie sofy 2-osobowe, jak i duże kanapy.

Na co zwrócić uwagę wybierając sofę ogrodową?

sofa ogrodowa
  • łatwość w czyszczeniu
  • wygoda siedzenia
  • wytrzymałość materiału i jego jakość
  • wielkość dostosowana do potrzeb użytkownika
  • odporność na promieniowanie UV
  • wytrzymałość na zabrudzenia, obicia i zarysowania
  • estetyka wykonania
  • dodatkowe wyposażenie (np. baldachim)

Jaką sofę ogrodową wybrać- drewnianą czy może z technorattanu?

W dalszym ciągu dużą popularnością cieszą się meble wykonane z drewnianych palet. Idealnie sprawdzają się one we wszystkich przydomowych ogródkach. Dużą zaletą jest to, że można je wykonać samodzielnie. Sofa ogrodowa z palet powinna być jednak precyzyjnie przeszlifowana, aby móc z niej bezpiecznie korzystać. W sprzedaży znajdują się także gotowe meble z palet. Nie maleje także popularność mebli technorattanowych. Materiał ten jest lekki, łatwo się go czyści, a przy tym cechuje się dużą wytrzymałością. Oprócz tego sofy ogrodowe mogą być wykonane z drewna odpornego na wilgoć. Najczęściej do ich produkcji używa się drewna egzotycznego. Aby mebel był wygodny w siedzeniu, na sofy warto położyć poduszki, które będą pełniły również rolę dekoracyjną.