Jaka komoda sprawdzi się w pokoju dziennym?

regały do salonu

Salon pełni funkcję reprezentacyjną, dlatego nie może panować w nim nieporządek, a o niego niestety nietrudno. Tym bardziej, że jest to pomieszczenie intensywnie użytkowane przez wielu domowników, często też przez zwierzęta domowe. W zapobieganiu bałaganowi i nadaniu wnętrzu charakterowi pomoże komoda. Nie służy ona przecież tylko do przechowywania różnych przedmiotów, ale też pełni funkcję dekoracyjną. Dostępne obecnie modele tych mebli mogą mieć unikalny design, przez co prezentują się bardzo atrakcyjnie. Znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy klasycznych rozwiązań, jak i osoby stawiające na nowoczesność. Bogactwo i różnorodność asortymentu z całą pewnością ułatwi wybór.

Jaka komoda przyda się do salonu?

Dostępne obecnie w sprzedaży komody łączą w sobie wiele funkcji, co czyni je uniwersalnymi meblami, sprawdzającymi się w praktycznie każdym pomieszczeniu. Można je wstawić do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego, gabinetu, przedpokoju. Mowa jest tutaj o meblu służącym przede wszystkim do przechowywania różnych przedmiotów, ale obecnie może stanowić też niebanalną dekorację. Już dawno komody przestały być czymś w rodzaju masywnej skrzyni, która z estetyką nie miała zbyt wiele wspólnego. Nowoczesne modele nadają charakteru wnętrzu, wprowadzają do niego elegancję. Jak najbardziej warto wyposażyć się w pojemną komodę, która ułatwi utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Wybór jest obecnie tak ogromny, że można dobrać mebel stylistycznie do każdego wystroju.

Standardowa komoda ma niewielkie gabaryty, ale cechuje się dużą pojemnością. To właśnie największa zaleta tego mebla. Nie ma problemu z przestawieniem go i zmianą jego funkcji, zgodnie z bieżącymi potrzebami użytkownika. Zwykle komoda składa się z kilku szuflad, co ułatwia segregowanie i przechowywanie rzeczy. Może być też wyposażona w drzwiczki i półki. Nie ma problemu ze znalezieniem modeli narożnych, z dodatkowymi półkami otwartymi i barkiem. Komoda może przybierać nawet postać eleganckiej witryny. Przy wyborze tego mebla warto mieć na uwadze to, z jakich materiałów został wykonany. Istotna będzie kolorystka, wzornictwo, wymiary, ozdobne detale.

Do produkcji komód sięga się po różne materiały, niekoniecznie po drewno. Najbardziej cenione są oczywiście meble wykonane z litego drewna – głównie bukowego i dębowego. Są jeszcze tańsze gatunki drewna typu sosna czy olcha. Sporą popularnością cieszą się komody wykonane z płyt MDF lub jeszcze tańsze, czyli takie z płyt wiórowych. W przypadku tych ostatnich z jakością i trwałością może być jednak różnie. W sprzedaży znajdują się też modele wzbogacone o szkło, co podnosi walory estetyczne. Paleta kolorów i dekorów jest naprawdę duża, szczególnie w przypadku komód z płyt MDF/wiórowych.