Ławka do przedpokoju na kilka sposobów

ławka do przedpokoju

Przedpokój to pomieszczenie, które zazwyczaj traktujemy bez należytej uwagi. Przy dekoracji wnętrza dużo ważniejsze są dla nas salon, jadalnia, czy sypialnia. To jednak właśnie przedpokój jest pierwszym miejscem, w którym znajdujemy się po przekroczeniu progu domu czy mieszkania. Warto zadbać o to, by był funkcjonalny, a zastosowane rozwiązania pomagały zachować w nim porządek. W dobrze zaprojektowanym miejscu powinna znaleźć się szafa na ubrania, szafki na buty, wieszak oraz ławka.

Jak wykorzystać ławkę do przedpokoju?

To mebel, który zapewni nam wygodę przy zdejmowaniu i zakładaniu butów. Dzięki temu bez problemu pozbędziemy się obuwia przed wejściem do kolejnych pomieszczeń. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie siedziska z wbudowanym schowkiem, w którym możemy przechowywać buty, kapcie, a także inne przedmioty, na które nie znaleźliśmy miejsca w szafie.

ławka do przedpokoju

Wybierać możemy spośród bardzo różnorodnych modeli ławek do przedpokoju: ze sklejki, litego drewna, metalowe lub na przykład tapicerowane. Te ostatnie gwarantują miękkie miejsce do siedzenia, inne można bez problemy przykryć kolorowymi poduchami. Warto aby wybrany mebel wpisywał się stylistycznie w wystrój pozostałych części domu lub mieszkania.

Jaka ławka do jakiego stylu wnętrza?

We wnętrzach w stylu skandynawskim, najlepiej sprawdzą się meble drewniane w kolorze naturalnym, białe lub bielone. Takie rozwiązanie będzie pasować również do stylu rustykalnego. Fanom minimalizmu lub stylistyki industrialnej czy loftowej, spodobają się proste ławy metalowe. We wnętrzach bardziej eleganckich lub w stylu glamour, dobrze będą wyglądać siedziska tapicerowane.

Czy to mebel tylko do przedpokoju?

Oczywiście ławka do przedpokoju świetnie sprawdzi się także w innych pomieszczeniach. Taki mebel przyda się też w salonie, sypialni lub w garderobie. Można wykorzystać go do aranżacji wielu pomieszczeń, w których potrzebujemy mebla, który pozwoli nam na chwilę przysiąść przy czytaniu książki, piciu herbaty, czy wybieraniu kreacji na wieczór.