Styl skandynawski we wnętrzach – co go charakteryzuje?

wnętrze industralne

Styl skandynawski od kilku sezonów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Połączenie przestronności i funkcjonalności przekonało większość Polaków do takiego rozwiązania. Czym charakteryzuje się styl skandynawski i czy warto zdecydować się na urządzenie w ten sposób swojego mieszkania?

Biel i szarości


W stylu skandynawskim dominuje biel oraz różne odcienie szarości, dzięki temu wnętrza wydają się przestronniejsze i jaśniejsze. To dobry zabieg aranżacyjny, szczególnie w przypadku małych mieszkań, gdzie każdy metr jest na wagę złota. Styl nawiązuje do minimalizmu, więc na próżno szukać w takich wnętrzach dekoracji ściennych czy dużej ilości dodatków. Stawia się na prostotę, naturalne tkaniny typu wełna, len, bawełna. Wśród dodatków na uwagę zasługują dekoracyjne poduszki, koce, małe figurki, świece, przy czym wszystko z umiarem. 

Meble i dodatki skandynawskie

Meble w stylu skandynawskim są przede wszystkim praktyczne, mają służyć człowiekowi, a nie tylko ładnie wyglądać. Meble utrzymane są zazwyczaj w jasnych kolorach, oczywiście dominuje biel oraz szarości, bardzo często do takich wnętrz wprowadzane są także kolory pastelowe. Skandynawskie meble są pojemne i praktyczne w użytkowaniu, trzeba je pochwalić także za walory estetyczne.

Styl skandynawski to bardzo dobra propozycja dla każdego, kto w najbliższym czasie planuje remont czy wykańczanie mieszkania lub domu. To funkcjonalność, przytulność i prostota w najlepszym wydaniu.