Elegancka i funkcjonalna szafka RTV na nóżkach

Skandynawska-szafka-pod-telewizor-PORTO-wnetrze

Telewizor to nieodzowny element większości salonów, który zazwyczaj jest także odpowiednio wyeksponowany. Można go zarówno powiesić na ścianie, jak i postawić na stoliku – są to kwestie całkowicie indywidualne, o których decyduje osoba urządzająca salon. Niemniej w każdym z tych przypadków sprawdzi się szafka RTV na nóżkach.

Jak wybierać szafkę RTV do salonu?

Najważniejszym kryterium, jakim warto się kierować, jest styl wnętrza, w którym mebel zostanie postawiony. Przede wszystkim szafka pod telewizor na nóżkach powinna pasować do pozostałych mebli i sprzętów. Jako że szafki RTV dostępne są w bardzo różnorodnym wyborze, to zawsze uda wybrać się mebel, który będzie idealnie komponował się z całością. Do salonów urządzonych w stylu klasycznym sprawdzi się szafka RTV na nóżkach w kolorze drewna lub bieli, we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych sprawdzi się czerń, biel i szarość. Jeśli salon nawiązuje do stylu retro, to można pozwolić sobie na jeszcze dodatkowe zdobienia i zaskakujące połączenia kolorystyczne.

Dodatkowym kryterium, które jest równie ważne, to funkcjonalność mebla pod telewizor. Otóż szafka pod telewizor na nóżkach może być również bardzo praktyczna i stać się miejscem, gdzie zostaną wyeksponowane pamiątki czy inne dekoracje. Warto więc zwrócić uwagę na jej wielkość, ilość szuflad i półek oraz ich rozmieszczenie – dzięki temu stanie się sprzętem znacznie bardziej funkcjonalnym.

Mebel, który dodaje prestiżu

Szafka RTV na nóżkach to także mebel, który prezentuje się bardzo elegancko i każdemu wnętrzu nadaje prestiżu. Ponadto jest także na tyle uniwersalna, że nie trzeba się obawiać, że szybko wyjdzie z mody. Dzięki nóżkom także znacznie łatwiej sprzątać podłogę ze zbierającego się kurzu. Można zdecydować się na taką, która została wykonana z płyty meblowej, drewna lub dodatkowo posiada ozdobne elementy metalowe lub szklane – takie warianty sprawdzą się przede wszystkim w salonach urządzonych w stylu retro czy glamour. Wszystkie jednak są wykonane z wysokiej jakości surowców i są solidne oraz wytrzymałe.