Modna sofa za niewielkie pieniądze

Znalezienie efektownej, stylowej sofy do salonu dla wielu osób jest wręcz wyzwaniem. Ilość mebli w dobrych sklepach meblowych może bowiem przytłoczyć klientów, którzy mniej więcej wiedzą, na czym im zależy. Dlatego też poniżej zawarto kilka istotnych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę szukając odpowiedniego asortymentu do salonu. Jak wybrać sofę? O to 5 sprawdzonych rad! 

1. Welur jest teraz na topie 

Jeszcze do niedawna w salonach królowały sofy skórzane, które nie zawsze sprawdzały się choćby w upalne dni. Czarne, brązowe i bordowe wypoczynku można było znaleźć zarówno w małych salonach w mieszkaniach, jak i w dużych przestrzennych domach. Klienci jednak coraz częściej odchodzą od tego typu mebli. Stawia się coraz częściej na lekkie, jasne modele wykonane z efektownego weluru. Ten materiał jest bowiem idealny w czyszczeniu, więc doskonale sprawdza się on u osób, które posiadają dzieci i zwierzęta. W każdej chwili można go przetrzeć zwilżoną szmatką i znów będzie prezentował się perfekcyjnie.

2. Oryginalny kształt 

Owalna, prostokątna, czy kwadratowa? Osoby, które dysponują dużym metrażem mogą przebierać w asortymencie do salonu. Sofy coraz częściej jednak mają bardzo niestandardowe kształty, dlatego też świetnie wyglądają one w nowoczesnych, eleganckich salonach, w których raczej dominują minimalistyczne meble i dodatki. Taka sofa będzie na pewno w tym miejscu prawdziwą ozdobą. I co ciekawe, można do niej w każdej chwili dokupić przeróżne dodatki. Wszelkie koce, narzuty i duże poduchy sprawdzą się w momencie, gdy klientom zależy na odświeżeniu przestrzeni lub na wprowadzeniu trochę kolorów. Do jasnej beżowej sofy bez problemu dopasuje się każdy kolor i wzór. Warto więc zwrócić na to uwagę będąc w sklepie. 

3. Wzór zawsze na topie

Przyjęło się, że klienci najczęściej kupują jednokolorowe sofy do swoich wnętrz. Trzeba jednak przyznać, że coraz lepiej prezentują się w pomieszczeniach efektowne w sofy w ciekawe desenie. Bardzo popularne są obecnie sofy w motywy kwiatowe, we wzory zwierzęce oraz w paski i w kropki. Klienci nie często jednak decydują się na takie modele, gdyż obawiają się, że bardzo szybko taka sofa im się znudzi lub po kilku latach wyjdzie ona całkowicie z mody. Warto jednak zauważyć, iż tego typu nowoczesny mebel naprawdę wprowadzi wiele świeżości do wnętrza. I co ciekawe, na pewno stanie się on główną ozdobą miejsca, w którym się znajdzie. Warto więc czasami zaryzykować i wprowadzić do swojego otoczenia barwne, charakterystyczne meble.

4. Drogie nie zawsze są najlepsze 

Mnóstwo osób twierdzi, iż na porządną sofę trzeba wydać kilka tysięcy złotych. W praktyce nie zawsze jednak asortyment z najwyższej półki jest bardzo dobrze wykonany. Zdarza się bowiem, że piękne, luksusowe meble służą klientom tylko przez dwa, trzy lata, gdyż są niewygodne lub po prostu nie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.

5. Jak wybrać sofę z sieciówek meblowych?

W popularnych sklepach meblowych można znaleźć naprawdę świetne meble za rozsądną cenę. Trzeba jednak poszukać wyjątkowych modeli za wyjątkową cenę. Ponadto, w sklepach meblowych tego typu zawsze można natrafić na fachową obsługę, która pomoże klientom w wyborze idealnego asortymentu.