Regały pokojowe – stylowe i nowoczesne

regał

Meble pokojowe to nie tylko sofy, stoliki i fotele, ale także regały i półki. Jaki regał wybrać do swojego pokoju? Czy kolory mają znaczenie?

Wybór regału

Wybór regałów do pokoju nie jest taką łatwą sprawą, jak się może wydawać. Salon najczęściej jest wizytówką każdego domu, a regały mogą pięknie urozmaicić wnętrze, nadając mu nowego charakteru. Regały pokojowe powinny cechować się przede wszystkim estetyką i funkcjonalnością – nie powinny przytłaczać wnętrza i psuć tła.

Regały jasne czy ciemne?

Kolorystyka tych mebli powinna pasować do parkietu w pokoju – w zależności, czy jest ciemny, czy jasny. Im ciemniejsza podłoga, tym kolorystyka mebli powinna być ciemniejsza i na odwrót – jaśniejsze regały ładnie pasują do ciemnego podłoża. Spowoduje to doskonały kontrast i urozmaici wnętrze. Okazuje się, że mocne i agresywne kolory nie są mile widziane – szybką zmęczą domowników, dlatego warto postawić na stonowane odcienie regałów. Wyjątek stanowią natomiast białe wnętrza, gdzie można dobrać także regały w odcieniach bieli. Biel prezentuje się niezwykle efektownie i nowocześnie, wcale nie musi być nudna i przewidywalna.

Wybierając regały pokojowe trzeba także kierować się własnym gustem i oczekiwaniami. Jeśli wnętrze jest małe, nie należy przesadzać z wielkością i ilością regałów, które mogą niepotrzebnie zabrać miejsce. Ważne, aby zachować kontrast – jasne podłogi lubią ciemniejsze regały, a ciemniejsze podłogi – jasne regały.