Stolik pomocniczy do kanapy – mebel przydatny w każdym salonie

stolik pomocniczy do kanapy

Najważniejszymi elementami wyposażenia salonu są fotele, kanapa i stolik kawowy, gdyż dzięki nim można dobrze wypocząć po ciężkim dniu pracy czy spotkać się w gronie znajomych. Mimo że stanowią praktyczne minimum, w niektórych przypadkach mogą nie wystarczyć. Gdy ktoś będzie chciał wygodnie ułożyć się na sofie, ciągłe schylanie się do stolika kawowego po napoje lub przekąski stanie się uciążliwe. Odpowiedzią na problemy poszukiwaczy komfortowego odpoczynku jest stolik pomocniczy do kanapy.

Czym charakteryzuje się stolik pomocniczy do kanapy?

Stolik pomocniczy do kanapy zwany także stolikiem pomocnikiem to mebel o niewielkich rozmiarach, przy użyciu którego uzyskuje się dodatkowy blat tam, gdzie nie można postawić stolika kawowego. Zwykle umieszcza się go na boku kanapy, stąd wywodzi się jego nazwa. Równie dobrze sprawdzi się w przestrzeni pomiędzy fotelem a sofą, wówczas będą mogły z niego korzystać równocześnie dwie osoby. Czy posiadanie tego mebla jest niezbędne? Oczywiście w wyjątkowych sytuacjach da się na chwilę przysunąć ławę bliżej kanapy, lecz na dłuższą metę to rozwiązanie się nie sprawdzi. Stoliki kawowe są ciężkie w manewrowaniu, a ich przestawianie zaburza aranżację wnętrza, zwłaszcza gdy stoją na dywanie. Dlatego lepszym wyborem jest nabycie stolika pomocnika – https://novodom.pl/k/stoliki-pomocnicze.

stolik pomocniczy do kanapy

Stolik pomocniczy do kanapy – czy parametry mają znaczenie?

Aby można było korzystać komfortowo ze stolika pomocniczego do kanapy, jego blat powinien stać na równi z siedziskiem sofy lub być tylko kilka centymetrów od niej niższy. Najlepiej wybierać spośród modeli o wysokości ok. 40 cm. Jeśli stolik będzie służył wypoczywającym na fotelach, warto by sięgał do podłokietnika. Szerokość tego mebla powinna wynosić ok. 50 cm. Na takiej powierzchni bez problemu zmieszą się wszystkie niezbędne akcesoria używane podczas wypoczynku np. pilot do telewizora, książka czy okulary, i nie będzie przeszkadzał domownikom w poruszaniu się po salonie. Warto również zwrócić uwagę na wagę tego mebla – jeśli będzie się go często przesuwać, nie może być zbyt ciężki.