Fotel ogrodowy – ten sprawdzony

Mając własny, przydomowy ogródek albo chociaż działkę i lubiąc spędzać czas na świeżym powietrzu, warto pomyśleć o ogrodowych meblach. Takie fotele, krzesła czy stoły przeznaczone do użytku zewnętrznego z pewnością mają większą odporność na działanie promieni słonecznych i ogólnie warunków atmosferycznych. Nie należy w ogrodzie korzystać z mebli przeznaczonych do wnętrz, bo te mogą ulec zniszczeniu.

Fotel ogrodowy – plusy posiadania

Niektórym, szczególnie tym nieco bardziej oszczędnym, wydaje się, że meble ogrodowe to fanaberia. Po co kupować oddzielny mebel do ogrodu? Przecież można wziąć jakieś krzesełko z domu i nie trzeba wcale wydawać pieniędzy. Otóż nie! Takie meble jak fotel ogrodowy są równie przydatne i potrzebne, a wydane na nie pieniądze nie będą żadnym marnotrawstwem. Dlaczego?

  • Wytwarzane z trwalszego materiału jak dąb, buk, sosna czy świerk. Fotel ogrodowy wykonany z takiego drewna można zaimpregnować specjalnym preparatem, który będzie chronił mebel przed szkodliwym wpływem zewnętrznych czynników.
  • Meble ogrodowe zostają w ogrodzie. W przypadku pozostawienia ich na zewnątrz nic się nie dzieje. Jeśli meble nie mają swojego miejsca takiego jak piwnica, komórka czy garaż, również nie ma powodu do obaw. W końcu nie ma potrzeby zabierania ich z powrotem do salonu czy kuchni.
  • Fotel ogrodowy stworzony z technorattanu, rattanu, bambusa czy wikliny jest bardzo lekki, ale zarazem trwały. Jego waga jest sporym ułatwieniem, bowiem częste przemieszczanie mebli (z garażu na zewnątrz albo z altanki na trawnik i odwrotnie) nie będzie uciążliwe.
  • Ogrodowe meble zaprojektowane są do użytku zewnętrznego. Nawet jeśli ulewa zaskoczy, a nikogo nie będzie w domu, nie należy obawiać się, że fotel ogrodowy, który został na zewnątrz, zmoknie i ulegnie odkształceniu.

Na jakie okoliczności przyda się fotel ogrodowy?

Istnieje wiele możliwości. Pierwsza, która nasuwa się na myśl, to grill. Podczas takiej kameralnej imprezy miejsce do siedzenia jest na wagę złota, a więc na pewno takie rozwiązanie w tym przypadku świetnie by się sprawdziło. 

Fotel ogrodowy, idealnie nada się również dla miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu, na przykład na warzywnej działce. Przy pracach związanych z sadzeniem i sianiem także czasem należy odpocząć.

Brak działki i ogrodu? Fotel ogrodowy można ustawić sobie również na tarasie lub balkonie, co również umili spędzanie czasu na zewnątrz bez wychodzenia z domu.