Pawlacze w sypialni i salonie

Może wydawać się, że pawlacze są już niemodne i odeszły do lamusa. Nic bardziej mylnego, można je wykorzystać również w nowoczesnym domu. Warto sprawdzić, w jaki sposób wykorzystać ten mebel we własnym mieszkaniu. 

Pawlacz – mebel tradycyjny

Są takie meble, które nigdy nie staną się niepotrzebne. Dotyczy to szczególnie szafek. Jedną z nich jest pawlacz https://gornapolka.com/kp/szafy-i-pawlacze/, który montuje się pod sufitem. To idealne rozwiązanie dla kogoś, kto lubi zbierać rzeczy, ale ma mało miejsca w mieszkaniu. Wielu osobom kojarzy się z klimatami PRL. To wtedy owe meble zaczęły być bardzo popularne i pełniły funkcję tak zwanej „graciarni”. Przez wiele lat uznane były za „kicz”.

Jednakże teraz pawlacze wróciły do łask. Do takiej szafy można włożyć dosłownie wszystko: od torebek po zapasy zimowe lub naczynia. W dawnych czasach szafki pod sufitem można było oglądać w holu lub przedpokoju. Teraz wszystko się zmieniło. Meble te wiszą w salonie, kuchni, sypialni lub łazience. Ich aranżacja sprawia, że pomieszczenie wygląda bardzo ciekawie. 

Pawlacz w sypialni i salonie – aranżacje

Sypialnia i salon wymagają specjalnego traktowania. Często trudno tam zamontować tradycyjny pawlacz. Nie jest to jednak niemożliwe. Można zamontować szafki na specjalnych uchwytach. Ciekawie wyglądają takie, które otwiera się za pomocą lekkiego nacisku. Warto zastanowić się nad tym, jaki rodzaj będzie najlepsze.

Czasem dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na szafkę płytką. W takiej można poukładać książki i cieszyć się porządkiem. Płytkie pawlacze sprawdzą się również w przypadku, gdy trzeba szybko znaleźć jakąś rzecz. Pawlacze pomieszczą mnóstwo rzeczy, na przykład pościele, których nie sposób umieścić w garderobie. Dzięki temu w samym pomieszczeniu jest więcej miejsca. 

Co zrobić, by szafka pod sufitem spełniała swoje funkcje? Ciekawym pomysłem będzie oświetlenie. Można w tym celu zamontować światełka LED, które włączają się po otwarciu szafki.