Stoły ogrodowe — jak wybrać drewniany stół na taras?

Czy jest coś przyjemniejszego niż letni lub wiosenny dzień spędzony we własnym ogrodzie z przyjaciółmi i znajomymi? Wszyscy z niecierpliwością czekają na pogodę, która pozwoli na pierwsze w tym sezonie grillowanie. Szczęśliwy posiadacz ogrodu lub przestronnego tarasu poszukuje odpowiednich mebli, aby stworzyć niepowtarzalną kompozycję.

Drewniany stół ogrodowy stanie się centralnym punktem wydarzeń w ogrodzie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu stołu ogrodowego, aby służył przez wiele lat?

Drewniany stół ogrodowy to klasyka, która pozostanie na zawsze

Drewno to elegancki, szlachetny materiał, który prawdopodobnie nigdy się nie znudzi. Drewniane stoły ogrodowe to klasyczne rozwiązanie, z którego korzystamy od lat. Decydując się na tego typu model, jesteśmy skazani na sukces, ponieważ drewno idealnie wpasowuje się w przestrzeń i wyznacza naturalny kierunek dalszego urządzania. Ponadto, mając stół wykonany z drewna, możemy bez problemu dopasować do niego wygodne krzesła lub ławy, które nie zawsze dobrze wyglądają w połączeniu z metalem czy plastikiem.

Drewniane stoły ogrodowe, jeśli są właściwie traktowane i otrzymują niezbędną opiekę, mogą służyć przez wiele lat. Które drewno będzie najtrwalsze?

  • Dąb. Stół ogrodowy wykonany z dębu jest zazwyczaj solidną konstrukcją, która jest pełna gracji i wyrafinowania. Ponadto drewno dębowe nie jest podatne na działanie wody i wypaczanie.
  • Dobrym pomysłem są również meble z akacji i sosny. Sosna wymaga więcej konserwacji, ale w zamian otrzymujemy jasny stół, który dodaje przestrzeni uroku.

Jaki stół wybrać — okrągły czy prostokątny?

Czy stół ogrodowy jest okrągły czy prostokątny? To pytanie od samego początku jest przedmiotem debaty. Co więcej, nigdy nie zostanie to jednoznacznie rozstrzygnięte, ponieważ każda z tych opcji ma swoje zalety.

Drewniany okrągły stół to dobre rozwiązanie, jeśli często zdarzają się spontaniczne wizyty przyjaciół. Okrągłe stoły mają niezwykłą zdolność do powiększania dostępnej przestrzeni i elastycznego dopasowywania się do potrzeb człowieka.

Prostokątne stoły, z drugiej strony, są klasyką, która może być zainstalowana zawsze i wszędzie. Prostokątne stoły pasują zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych kompozycji. Dodatkowo z łatwością możemy je udekorować popularnymi dodatkami — wazonami z kwiatami czy lampionami.