Siedzisko do przedpokoju – funkcjonalny mebel

siedzisko do przedpokoju

Zakładanie butów na siedząco, odłożenie ciężkich zakupów wniesionych na piętro, przycupnięcie przed wyjściem dla przesądnych – te i wiele innych funkcji spełni wygodne miejsce do siedzenia w przedpokoju.

Meble do przedpokoju


Mieszkania w blokach, szczególnie kawalerki z tak zwanej wielkiej płyty nie mają zbyt dużych przedpokojów – meblowanie takich pomieszczeń to nie lada wyzwanie aranżacyjne. Ale nawet na niewielkiej powierzchni warto wygospodarować trochę miejsca – siedzisko do przedpokoju nie musi być duże.

Rodzaje siedzisk


Pojedynczy puf czy taboret to minimalizm miejsca i formy – zmieści się wszędzie. Wnętrze pufa sprawdzi się jako schowek na kapcie czy buty albo przybory do pielęgnacji obuwia, a ciekawa w fakturze i kolorze tapicerka może być elementem wystroju pomieszczenia.

Skrzynia z miękkim siedziskiem wygląda dobrze w każdym wnętrzu, a do tego może być pojemnikiem na obuwie. Surowe drewno pasuje do każdego stylu; poduszki z materiału można wymieniać, gdy znudzi się nam kolor i łatwo utrzymuje się je w czystości.

Ławka na szafce – miejsce do siedzenia wyścielone miękkimi poduszkami umiejscowione jest na wierzchu stojących szafek, w których można przechowywać obuwie.

Siedzisko będące elementem zabudowy – wymaga projektu i wykonania na zamówienie. To ciekawe rozwiązanie można zastosować nawet w bardzo małych pomieszczeniach.Szczęśliwcy dysponujący dużymi przedpokojami mogą meblować je sofami, dużymi ławami, fotelami.