Regały do salonu – jak wybrać najlepszy?

regały do salonu

Regał to jeden z najlepszych pomysłów na praktyczną i efektowną ozdobę salonu – stylowy i funkcjonalny mebel sprawdzi się w wielu różnych aranżacjach, stanowiąc doskonałe uzupełnienie zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz.

Drewniany regał do salonu – kiedy wybrać?

Drewniane regały do salonu stanowią synonim ponadczasowej klasy i elegancji – ten rodzaj mebla sprawdzi się doskonale między innymi we wnętrzach urządzonych w tradycyjnym stylu. Szlachetna tekstura prawdziwego drewna, w połączeniu z oryginalnym kolorem doda każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Regały do salonu wykonane z drewna sprawdzą się także podczas urządzania loftowych i modernistycznych wnętrz – w tym wypadku najlepszą opcją okaże się wybór mebla o prostej linii i oszczędnym designie.

Wybór regału do salonu – o czym pamiętać?

Decydując się na zakup regału do salonu warto pamiętać o kilku istotnych szczegółach. Pierwszą z ważnych kwestii okaże się dopasowanie wielkości mebla do rozmiarów urządzanego pomieszczenia – osoby dysponujące większą przestrzenią mogą pozwolić sobie w tym wypadku na nieco większą dowolność (szczegóły tutaj).

Kupując regał do salonu koniecznie trzeba zadbać także o to, by pasował on do pozostałych elementów aranżacji – umiejętny dobór mebli pomoże w stworzeniu harmonijnej i przytulnej przestrzeni.

regały do salonu

Metalowe regały do salonu – sprawdzony sposób na nowoczesny salon

Masywny, metalowy regał o prostej linii będzie stanowił doskonałe uzupełnienie modernistycznego salonu – warto pamiętać o tym, że ten typ mebla sprawdzi się szczególnie w pomieszczeniach o dużej powierzchni.

Wysoki, metalowy regał w ciekawym i odważnym kolorze stanie się także oryginalnym i gustownym przełamaniem monochromatycznej aranżacji. W nowoczesnych wnętrzach z powodzeniem można postawić regał złożony zarówno z metalowych, jak i drewnianych elementów – połączenie jasnego drewna z chłodnym i ciemnym metalem ożywi pomieszczenie, nadając mu przy tym niezwykle oryginalnego charakteru.