Szafka na buty z siedziskiem – jak wykonać ją samemu?

szafka na buty

Spędziliśmy godziny w sklepach meblowych, zarówno tych stacjonarnych i i internetowych, jednak ciągle nie możemy znaleźć tej jedynej szafki na buty z siedziskiem, która byłaby spełnieniem naszych marzeń – co teraz? Pozostaje nam szukać dalej z nadzieją, że w końcu trafimy na coś, co będzie nam pasowało, lub, jeśli posiadamy minimum zdolności, doświadczenia i oczywiście miejsce i niezbędny sprzęt, możemy wykonać mebel samemu.

Od czego zacząć?

Najważniejsze jest ustalenie wymiarów naszej szafki, dokładne pomiary będą gwarancją sukcesu. Dlatego nie zostawiajmy niczego przypadkowi, ani naszej pamięci, zmierzmy dostępną przestrzeń i zapiszmy wszystko na kartce, ponieważ przy wykonywaniu mebli pomylenie się o 2 milimetry może mieć duże znaczenie. Jeśli mamy już pomiary możemy wziąć się za projekt – pomoże nam ustalić ile i jakich materiałów będziemy potrzebować – szafka na buty z siedziskiem na szczęście nie jest bardzo skomplikowana, ale warto stworzyć listę wszystkich rzeczy, których będziemy potrzebować,żeby w trakcie pracy nie musieć wracać się do sklepu.

elegancka szafka na buty z siedziskiem
Szafka na buty

Wiemy czego będziemy potrzebować – i co dalej?

Jeśli sprawdziliśmy już wszystko po 2 razy i mamy gotowe wyliczenia i listę zakupów możemy udać się do sklepu, w większych hipermarketach bez problemu kupimy drewno, które zostanie przycięte zgodnie z naszymi wytycznymi, pozostanie nam więc kupić gąbkę i materiał na siedzisko i możemy wracać do domu i brać się do pracy. 

Należy pamiętać o tym, żeby drewno, przed pomalowaniem na odpowiedni kolor, wyszlifować, oczyścić i zaimpregnować, tak żeby służyło nam jak najdłużej. Gdy wszystko już wyschnie możemy brać się za wywiercanie otworów pod śruby i montaż, krok po kroku łączyć ze sobą elementy w zaplanowany wcześniej sposób.