Na co należy zwrócić uwagę, wybierając meble ogrodowe?

Lato w ogrodzie ma smak gorącej kawy, owoców oraz wieczornych biesiad. Jest to czas, w którym większość dnia spędzamy na świeżym powietrzu ciesząc się promieniami słońca. Warto zadbać, by meble ogrodowe były komfortowe i wygodne. O czym trzeba pamiętać, wybierając meble do ogrodu? 

Jakie są rodzaje mebli ogrodowych? 

Zastanawiając się, jak wybrać meble ogrodowe w sklepach jak witek.pl warto pamiętać, że jest kilka rodzajów mebli, wśród których możemy wybierać. 

Bardzo popularne są meble drewniane. Są solidne, eleganckie i bardzo wygodne. Trzeba jednak pamiętać, że są to meble, które wymagają dbałości. Drewno nie jest odporne na działanie promieni UV oraz deszcze. Po kilku latach zaczynają odczuwać skutki złych warunków atmosferycznych. 

Decydując się na meble drewniane trzeba pamiętać, że po sezonie letnim należy je dokładnie obejrzeć i sprawdzić, czy nie zostały uszkodzone. Raz na kilka lat należy zeszlifować starą farbę oraz ponownie zaimpregnować drewno. Tak zadbane meble będą służyły nam wiele lat. 

Meble z aluminium również cieszą się dużą popularnością. Są to lekkie leżaki lub fotele, które mają wypełnienie tekstylne. Stoły najczęściej mają szklany lub drewniany blat. Meble aluminiowe świetnie wpisują się w wystrój ogrodu klasycznego oraz nowoczesnego. 

Meble metalowe są ciężkie i stabilne. Przykryte wielkimi, miękkimi poduchami wyglądają bardzo ciekawie i świetnie sprawdzą się jako krzesła przy ogrodowym stole. 

Do nowoczesnych ogrodów bardzo chętnie wybieramy meble z technorattanu. Jest to materiał odporny na działanie promieni słonecznych, deszcz czy nawet mróz. Dzięki temu jest to bardzo trwała inwestycja. 

Meble z technorattanu bardzo często mają nowoczesny, prosty design. Są to duże i wygodne fotele, w których odpoczynek jest prawdziwą przyjemnością. Warto jednak pamiętać, że wybierając duże meble ogrodowe trzeba mieć odpowiednio dużą działkę, która nie będzie przytłoczona ich rozmiarem. Ważne jest również miejsce, w którym na zimę zabezpieczymy meble. Konieczny jest duży garaż lub schowek. 

Meble plastikowe nie wyglądają może wyjątkowo estetycznie, ale na pewno są bardzo praktyczne. Lekkie krzesła oraz stół świetnie sprawdzą się, gdy meble będą często przenoszone z miejsca na miejsce. 

Osoby, które cenią sobie naturalne materiały chętnie będą widziały w swoim ogrodzie meble rattanowe. Jest to naturalny materiał, który wygląda bardzo efektownie, ale nie należy do najtrwalszych. Warto pamiętać, że meble rattanowe nie są odporne na działanie słońca oraz deszcz. 

O czym należy pamiętać, wybierając meble ogrodowe? 

Zastanawiając się jak wybrać meble ogrodowe koniecznie trzeba wziąć pod uwagę ilość dostępnego miejsca. Drewniane oraz żeliwne meble ogrodowe są duże i ciężkie. Na małej działce będą przytłaczające. 

Meble z aluminium z tekstylnym wypełnieniem wydają się delikatniejsze i sprawdzą się na mniejszej działce lub tam, gdzie będą często przenoszone z miejsca na miejsce. 

Wybierając meble ogrodowe trzeba również pamiętać, że konieczne jest ich schowanie na okres zimowy. Fotele z technorattanu są duże i wymagają dużego garażu. Meble składane można upchnąć nawet, gdy nasz garaż jest bardzo zagracony.