Drewniana konsola do przedpokoju – czy to dobry pomysł?

konsola do przedpokoju

Bez żadnych wątpliwości, drewniana konsola do przedpokoju to jedna spośród stylowych części umeblowania. Chociaż ostatnimi czasy konsole cieszyły się dużo mniejszym zainteresowaniem, to obecnie znajdują zastosowanie w coraz większej liczbie domów. Czy konsola drewniana do przedpokoju jest dobrym pomysłem? 

Konsola – czym jest? 

Konsola do przedpokoju jest charakterystycznym dla epoki rokoka i baroku niewielkich rozmiarów, wąskim stolikiem przyściennym, umieszczanym zwykle pod lustrem między oknami. Niegdyś stawiano na nim rzeźby, porcelanowe figurki, wazon czy zegar. Współcześnie oferowane konsole, spełniają bardzo podobną rolę. 

Konsola – do czego służy? 

Jest to przede wszystkim mebel spełniający rolę ozdoby, który może posłużyć w roli wyjątkowo gustownego miejsca na niewielkie rzeczy, które mają pozostawać na widoku. Przepięknie będzie się na niej prezentować bukiet ze świeżych kwiatów, waza czy też nowoczesna rzeźba. To także bardzo dobre miejsce dla ramek z fotografiami, zaś powieszone nad nią lustro podkreśli dodatkowo jej wyjątkowy charakter. Idealnie będzie się także prezentowała konsola mającą dwie lampki nocne. 

Jak można wykorzystać mebel typu konsola? 

Jedną z ciekawszych metod na użytkowanie tego typu mebla, będzie zostawienie go w przedpokoju. Konsola wykonana z drewna w przedpokoju, to bardzo dobre rozwiązanie w wypadku ciaśniejszych przedsionków. Z uwagi na swoje małe wymiary, jak i wąskie kształty, konsola wręcz idealnie potrafią się wpasować do tego typu pomieszczeń. Jakie mogą być inne metody na jej wykorzystywanie? 

konsola do przedpokoju

Ciekawą oraz popularną metodą na zastosowanie konsoli, będzie wykorzystanie jej w roli toaletki. Z uwagi na jej subtelną prezencję i małe wymiary wpasowuje się ona praktycznie do każdej aranżacji sypialnianej. Poza tym, drewniana konsola posłuży w roli wyjątkowej części wyposażenia, która nada sypialni oryginalnego charakteru. 

Kolejny sposób na wykorzystanie tegoż mebla, to jego zastosowanie w roli biurka do pracy. Chociaż może się nam wydawać, iż nie jest to zbyt praktyczne, to jest to bardzo dobre rozwiązanie w wypadku mieszkań o małym metrażu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy możliwość wydzielania swojego kącika do pracy. Niestety jednak, nie jest to tak wygodne rozwiązanie, jak zwykłe biurko.