Wieszaki ścienne, haczyki, ściana lub pudełka – jak przechowywać ubrania bez szafy?

wieszak ścienny

W zależności od wielkości mieszkania lub domu, szafę można mieć lub nie. Może to nowe mieszkanie, do którego stopniowo są dokupowane meble? A może po prostu brakuje pieniędzy? Ale istnieją różne sposoby na radzenie sobie z przechowywaniem ubrań i nie potrzeba do tego szafy lub garderoby.

Wieszak lub wieszaki ścienne na ubrania

Taki sprawdzony i minimalistyczny trend używania wieszaków ściennych na ubrania to nie tylko sposób na mniejsze wydatki i rozważny zakup. To także sposób na zaoszczędzenie miejsca. Jeśli ubrań przybywa, można dokupować wieszaki. Część mniej używanej odzieży można przechowywać w szafkach lub pudełkach, a ulubione można powiesić na wieszakach trójkątnych. Wieszaki mogą służyć do organizacji przechowywania ubrań. Na jednych można wieszać biżuterię, na innych szaliki, a jeszcze innych czapki lub krawaty.

Stojaki na ubrania

Można zrobić lub kupić wiele stojaków i umieścić je wzdłuż ścian lub obok siebie, aby uzyskać wygląd otwartej szafy. Aby było ładniej, można używać kolorowych wieszaków trójkątnych. W zależności od pory roku, można zmieniać zestaw najczęściej używanych ubrań. To tak, jakby się miało wystawę sklepową w mieszkaniu.

Powieszone ubrania za kurtyną

Jeśli się woli nie patrzeć przez cały czas na ubrania, można zamontować zasłonę, aby ukryć wieszaki ścienne lub stojaki na ubrania. W ten sposób można postawić pojemniki do przechowywania na podłodze, powiesić ubrania i ułożyć buty na małej półce tak, aby niczego nie było widać. Proste? Kurtyna!

Ściana lub narożnik jako wbudowana szafa

Istnieje wiele systemów szafek ściennych, które można samemu dość łatwo zainstalować. Można wykorzystać otwarte regały i półki w stylu otwartej szafy. Poprawi to przechowywanie ubrań. Tego typu systemy wymagają dbania o porządek. Jednak, jeśli jest się zapominalskim, a znajomi wpadną z wizytą, można nie mieć czasu na szybkie sprzątanie. Dlatego można zainstalować dodatkowo zasłonę. Kurtyna!

Skrzynie lub pudełka

Wprawdzie oldschoolowe skrzynie w stylu vintage lepiej wykorzystać do przechowywania płyt, książek i bibelotów, ale jak się nie ma, co się chce, to się lubi, co się ma. Można w nich trzymać złożone dżinsy, swetry i t-shirty, a nawet skarpetki.

Jeśli potrzeba dodatkowego miejsca, w pobliżu można zainstalować wieszak ścienny jak np. ten z SFmeble.pl, drążek lub karnisz z haczykami na ubrania, aby bardziej fantazyjne sukienki i kostiumy nie gniotły się.

Haki ścienne

wieszak ścienny

Istnieje wiele różnych rodzajów haczyków i haków, które mogą zmienić ściany w szafę.

  • 1. Wieszaki ścienne – najpopularniejsze, wystają prosto ze ściany i wiesza się na nich ubrania tak, że widać tylko pierwszy element garderoby.
  • 2. Składane wieszaki ścienne na ubrania – złożone z dwóch wsporników i drążka, można je mocować do ścian lub nasadzać na drzwi.
  • 3. Haczyki na mniejsze ubrania – są dobre na podkoszulki, paski i szaliki, ale kto powiedział, że nie można na nich wieszać też koszul i spodni?

Pływające półki lub wieszaki na ubrania

Pływające półki są używane głównie w kuchniach – są otwarte i nie trzeba ich zamykać, dość proste w montażu oraz niedrogie. Jeśli jednak nie chce się składać ubrań, można zawiesić pływający wieszak na ubrania. Potrzeba do tego dwóch linek zamocowanych na suficie przymocowanych do drążka. Ubrania można wieszać na trójkątnych wieszakach.