Jak wybrać sofę do salonu? Kilka sprawdzonych wskazówek

sofa rozkładana

Nie bez przyczyny mówi się, że sofa jest sercem całego salonu. To właśnie na niej każdy odpoczywa, przyjmuje gości czy spędza leniwe niedzielne popołudnia. Wybór odpowiedniego mebla to decyzja, która determinuje wiele czynników, takich jak aranżacja pomieszczenia czy układ pozostałych sprzętów domowych, dlatego zakup ten należy dobrze przemyśleć. Jak wybrać odpowiednią sofę i na co zwrócić uwagę przy zakupie? 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebla?

Sofa przede wszystkim powinna być wygodna. To mebel, który będzie towarzyszył domownikom przez kolejne lata, wobec czego musi spełniać wymagania wszystkich użytkowników. Pierwszym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie, jest komfort siedzenia i korzystania z mebla. Najlepiej zdecydować się na taką sofę, która będzie stanowiła kompromis między miękkim a twardym wypełnieniem. Wówczas nikt z korzystających z mebla nie będzie się w nim zapadał podczas siedzenia, uniknie także nadmiernego obciążania pleców. Dobrze jest też zastanowić się wcześniej nad wybranym kształtem sofy – czynnik ten, zaraz obok koloru i obicia, najbardziej wpływa na wnętrze pomieszczenia. 

Masywne kanapy to dobre rozwiązanie dla dużych powierzchni, w których przebywa więcej osób, natomiast w przypadku mniejszego pomieszczenia warto rozważyć wybór nieco mniejszego mebla, który nie będzie dominował nad resztą salonu. Nie bez znaczenia jest również kolor i obicie sofy – to one podkreślą jej atuty i przyciągną gości chcących odpocząć. Zarówno tkanina obiciowa, jak i kolor kanapy mogą świetnie podkreślić charakter mieszkania i właścicieli. Ciekawym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze mebla, jest funkcja rozkładania.

sofa rozkładana

Zalety kanapy rozkładanej

Sofa rozkładana to doskonałe rozwiązanie dla każdego mieszkania. Sprawdzi się zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych pomieszczeń. Decydując się na wybór sofy z funkcją rozkładania, użytkownik otrzymuje szereg korzyści:

  • rozkładana kanapa to oszczędność miejsca – podczas wizyty gości kanapę można łatwo rozłożyć i stworzyć w ten sposób dodatkowe miejsce do spania;
  • wewnątrz mebla znajdują się pojemniki na pościel i kołdry, które ułatwiają utrzymanie porządku;
  • po rozłożeniu sofa może służyć za łóżko gospodarzy – w mieszkaniach o ograniczonym metrażu to świetne rozwiązanie, które pozwala dobrze zagospodarować wybraną przestrzeń.

Inwestycja warta każdych pieniędzy

Wybór rozkładanej sofy to przemyślana decyzja, której nie sposób żałować. Dzięki licznym zaletom taka kanapa znajdzie zaszczytne miejsce w każdym mieszkaniu – ociepli wnętrze, uczyni je bardziej domowym i przystępnym. Dobrze wybrany mebel to gwarancja jakości i zadowolenia użytkowników przez długie lata po zakupie.

Bogaty wybór sof rozkładanych znaleźć można np. na SFmeble.pl.