Stolik kawowy — kształt i styl

Stolik kawowy nie jest głównym meblem, ale może mieć jasny atrakcyjny dotyk i stać się atrakcją we wnętrzu Twojego domu. Najodpowiedniejsze jest umieszczenie go w salonie, przedpokoju lub gabinecie. Stolik kawowy – to nie tylko przedmiot dekoracyjny. Może służyć jako podpórka do książek, czasopism, laptopa, lub jako miejsce do przechowywania różnych rzeczy. Również przy takim stole można rozmawiać i urządzać herbaciane przyjęcia z przyjaciółmi, gośćmi.

Kształt stolika kawowego

Zgodnie z formą laty mogą być: okrągłe, kwadratowe, owalne, trójkątne, prostokątne, w formie wielokąta lub innego dowolnego kształtu.

Aby zaoszczędzić miejsce w salonie stoły, które mają ostre rogi (prostokątne, trójkątne, kwadratowe) umieszczone blisko ściany. Meble tego planu są traumatyczne, więc w mieszkaniach z małymi dziećmi wskazane jest kupowanie okrągłych, owalnych opcji.

Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę powierzchnię pomieszczenia — w zależności od tego czynnika forma stołu może się różnić.

Styl stolika kawowego

Styl stolika kawowego jest współzależny od ogólnego wystroju pomieszczenia.

  • Tradycyjny. Zazwyczaj ma ścisły klasyczny kształt. Najczęściej jest to stół drewniany z elementami dekoracyjnymi — giętymi metalowymi nogami, nietypowym oparciem. Ważne jest, aby stolik kawowy z drewna i wszystkie inne meble w salonie wyglądały jak jeden zespół.
  • Prowansja. Specyfika tego stylu polega na pastelowej spokojnej kolorystyce, naturalności użytych materiałów. Styl francuski zakłada również nietypowe elementy dekoracyjne w projektowaniu stolików kawowych, takie jak sztuczne postarzanie, piętrowe, rzeźbione wzory.
  • Modern. Kreatywność projektowa jest nieograniczona — stoliki kawowe z różnych dziwacznych form lakonicznych wszystkich istniejących materiałów (szkło, skóra, drewno, metal, kamień, plastik).
  • Loft. Styl „uliczny”, łączący w sobie szorstkość i brutalność, co daje początek oryginalności. Surowo obrobione drewno, prowokacyjne metalowe okucia, niezdarność — to wszystko składa się na styl loftowy.
  • High-tech. Stolik kawowy wykonany w stylu high-tech charakteryzuje się lekkością, dynamizmem, nieważkością, symbiozą oryginalności i zawsze aktualnego komfortu.
  • Country. Stolik kawowy w stylu country wyróżnia się oryginalną rzeźbioną dekoracją, mozaiką, ornamentami, chropowatością, elementami dekoracyjnymi w motywach narodowych. Stoły w stylu country wykonane są z najbardziej popularnych materiałów — bali drewnianych, bambusa, kamienia, rattanu, skóry.