Jak zaaranżować elegancki i funkcjonalny przedpokój?

Przedpokój jest wizytówką domu. Jest to pomieszczenie, które widzą wszyscy, którzy nas odwiedzają. Jak zaaranżować elegancki i jednocześnie funkcjonalny przedpokój?

Pokonać chaos
Przedpokoje w naszych mieszkaniach bardzo często są długie i wąskie. Jest to również miejsce, gdzie zdejmujemy odzież wierzchnią, buty czy zostawiamy torebki. Chcąc uporządkować przestrzeń przedpokoju warto zadbać o wieszak, na którym pozostawimy mokrą odzież czy torebki oraz szafy, do których schowamy buty, kurtki i płaszcze.

Szafy przesuwne to idealne rozwiązanie do wąskiego przedpokoju. Dzięki takiej konstrukcji drzwi możemy zaoszczędzić cenne miejsce. Montaż szafy z drzwiami uchylnymi zabierze więcej przestrzeni. W takiej sytuacji ustawienie komody, szafki na buty jest niemożliwe, gdyż przedpokój okazuje się za wąski.

Warto pamiętać, że szafa przesuwna (https://www.meblefirany.pl/pl/c/Szafy-przesuwne/125) w przedpokoju powinna być zaprojektowana tak, by zmieściły się w niej płaszcze oraz krótsze kurtki na wieszakach. Warto również wygospodarować miejsce na buty. Niezbędne dla każdej kobiety jest również wygospodarowanie miejsca na torebki, które schowane nie tworzą niepotrzebnego chaosu.

Lustro – sposób na przedpokój
Jednym ze sposobów na optyczne powiększenie przedpokoju jest zastosowanie luster. Lustro w delikatnych ramach będzie eleganckie i gustowne. Grube, bogato zdobione ramy mogą być przytłaczające.

W wąskim przedpokoju warto również wykorzystać drzwi szafy wnękowej, by umieścić lustro. Jest to nie tylko sposób na poszerzenie przedpokoju, ale również możliwość uzyskania dużego lustra, w którym możemy zobaczyć cała postać, co jest niezbędne przed wyjściem z domu.