Przeróżne modele szafek RTV

szafki rtv

Każdy z pewnością będzie potrzebować do swojego salonu szafki RTV, czyli mebla, na którym znajduje się nie tylko telewizor, ale też szereg innych sprzętów i dodatkowych elementów. Mnogość szafek pod telewizor sprawia, że można dostosować je do swoich potrzeb, oczekiwań, preferencji, metrażu, aranżacji wnętrza. Czas zastanowić się nad tym, na które rozwiązanie się zdecydować, aby być w pełni zadowolonym z zakupu.

Szafka pod telewizor niejedno ma imię – na jaki mebel się zdecydować?

szafki rtv
https://www.sfmeble.pl/c/szafki-rtv-do-salonu

Świetną opcją do salonu okazuje się być funkcjonalna szafka RTV, która nie będzie wyłącznie meblem na telewizor, ale o szerszym zastosowaniu. Mnogość używanych sprzętów w dzisiejszych czasach sprawia, że na szafce musi znaleźć się wystarczająco dużo miejsca do pomieszczenia tego wszystkiego. Warto wobec tego poszukać mebla z dodatkowymi półkami, które powalą na estetyczne przechowywanie kolekcji płyt, okablowania i całej masy przeróżnych bibelotów. Duża liczba półek umożliwi trzymanie w jednym miejscu laptopa, głośników, słuchawek, różnych odtwarzaczy i gadżetów elektronicznych. Im więcej rzeczy ma być trzymane na szafce, tym musi być ona solidniejsza. Tym bardziej, jeśli sam telewizor jest sporych gabarytów, ciężki, a do tego dochodzi wiele dodatkowego sprzętu. Nie może być tak, że mebel zacznie uginać się pod ciężarem. Zwiększa się też ryzyko osunięcia się półek razem z ich całą zawartością. Nie ma sensu decydować na najtańsze rozwiązania, ale postawić na wysokiej jakości szafkę RTV.

Przy wyborze szafki pod telewizor powinno się mieć na uwadze wystrój wnętrza i dostosować ją do aranżacji. Niezbyt sprawdzi się mebel, który nie będzie pasował do pozostałych elementów wyposażenia, co zaburzy po prostu harmonię. Najlepszym rozwiązaniem byłoby kupienie zestawu mebli razem z szafką RTV. Alternatywą będzie dopasowanie tego mebla pod kątem stylistyki i kolorystyki. Jeśli pomieszczenie ma ograniczony metraż, to warto wybrać jasny mebel, aby optycznie powiększyć wnętrze i rozjaśnić je. Przy przestronnym salonie można pozwolić sobie na ciemniejsze szafki, ale trzeba liczyć się z tym, że bardziej widać na ich powierzchni kurz. Na uwadze należy mieć również wysokość szafki, co wymaga wcześniejszego wymierzenia pomieszczenia, czyli miejsca w którym ma się znajdować mebel. Optymalna wysokość szafki RTV to 50-60 cm. Jeśli chodzi o szerokość mebla, to zaleca się wybrać z blatem co najmniej o kilka centymetrów szerszym niż przekątna ekranu telewizora.