Idealny narożnik do dużego salonu

Narożniki należą do mebli, które praktycznie nie wychodzą z mody. Tego rodzaju wyposażenie posiada liczne zalety, a odpowiednie wkomponowanie go w aranżację dużego salonu pozwoli na uzyskanie wyjątkowo stylowego i nietuzinkowego wystroju. Decydując się na zakup narożnika, warto postawić na model dobrej jakości. Narożniki występują w wielu rozmiarach i kształtach, dzięki czemu wybór jest bardzo szeroki.

Narożnik do dużego salonu

Narożniki posiadają niemałą przewagę nad klasycznymi kanapami. Bardzo często wyposażane są w funkcję spania, zapewniają większą wygodę i mogą pomieścić więcej osób. W dużym salonie problemu nie stwarzają zarówno ich stosunkowo spore rozmiary, jak i specyficzna budowa. Większość narożników to masywne meble, co może dodatkowo spotęgować ciemna kolorystyka. Doskonale sprawdzają się w przestronnych pomieszczeniach, funkcjonując jako praktyczny element wyposażenia oraz wyjątkowo atrakcyjna część aranżacji.

Długość a powierzchnia spania

Narożniki do salonu z powodzeniem spełniają funkcję posłania. Wybierając taki model, warto zwrócić szczególną uwagę na dostępną powierzchnię do spania. Duże znaczenie ma cała szerokość mebla, na którą składają się także podłokietniki. Te ostatnie zwiększają wymiary narożnika do salonu, jednak nie obejmują przestrzeni przeznaczonej do spania. W praktyce oznacza to, że mebel o szerokości 215 cm może mieć po rozłożeniu posłanie o takiej samej rozpiętości lub mniejszej – w przypadku modeli z narożnikami, ponieważ elementy te mają nierzadko nawet kilkadziesiąt centymetrów średnicy.

Dopasowanie narożnika do salonu

O ile w małym salonie lepszym rozwiązaniem będzie kompaktowa sofa (https://www.sfmeble.pl/c/sofy-i-narozniki-do-salonu), o tyle w dużym pomieszczeniu z powodzeniem sprawdzi się większy narożnik. Mebel nie musi być jednak bardzo duży, aby zapewnić komfortowy wypoczynek. Jeżeli mimo dużego metrażu w salonie nie ma zbyt wiele miejsca, lepiej zdecydować się na model pozbawiony podłokietników. Ich funkcję równie dobrze spełniać mogą specjalnie wyprofilowane poduszki, które w razie potrzeby wystarczy zdjąć i schować. Przy wyborze narożnika do salonu warto wziąć pod uwagę także jego stylistykę, która powinna być dobrze dopasowana do wystroju całego pomieszczenia. Dotyczy to zarówno kształtu czy kolorystyki, jak i rodzaju zastosowanych materiałów podstawy, obicia i wypełnień.