Czy warto kupić zszywacz tapicerski?

zszywacz tapicerski

Nie ulega wątpliwości, że jednym z ważniejszych elementów wyposażenia w zakładzie tapicerskim jest zszywacz tapicerski. Ręczny zszywacz znacząco przyspiesza pracę, a do tego jest prosty w obsłudze i pozwala solidnie przymocować tkaninę meblową do stelaża.

Zastosowanie zszywaczy tapicerskich

Nie tylko w warsztacie tapicerskim, ale również w gospodarstwie domowym przyda się zszywacz tapicerski. Dzięki niemu można szybko naprawić uszkodzone meble tapicerowane i zreperować zniszczoną tkaninę obiciową. W ten sposób można nie tylko szybko naprawić meble, ale też zminimalizować wydatki obejmujące wymianę wyposażenia. Niezwykle prostą budowę ma manualny zszywacz tapicerski, a niski poziom awaryjności jest jedną z jego największych zalet. Sprawdzi się świetnie w przypadku drobnych i nieskomplikowanych robót. Przy pomocy zszywacza tapicerskiego, czyli inaczej takera obija się drewniane meble tkaniną. Można powiedzieć, że jest to ulepszony i bardziej wytrzymały zszywacz biurowy, który jest wszystkim doskonale znany. Praca jest niezwykle wygodna, ponieważ narzędzie jest stosunkowo lekkie. Bezawaryjność jest zasługą prostego mechanizmu, dlatego można się spodziewać, że zszywacz będzie służył wiele lat.

Rodzaje zszywaczy tapicerskich

Na zamu.pl dostępne są różne rodzaje zszywaczy tapicerskich, które można wybierać w zależności od przeznaczone. Warto pomyśleć, do czego zszywacz będzie wykorzystywany i jak często będzie się go używać. Dobrym narzędziem dla wszystkich amatorów jest ręczny zszywacz tapicerski. Bez wątpienia jest to najprostszy model, który dostępny jest w niskiej cenie, ale ma też swoje wady. Przede wszystkim jego moc jest znacznie mniejsza niż urządzeń automatycznych, a przez to czas pracy się znacząco wydłuża. Zdecydowanie bardziej skuteczny jest elektryczny zszywacz tapicerski, który da sobie radę z grubszymi tworzywami. Trzeba jednak mieć świadomość, że jest on droższy niż model ręczny, dlatego nie wszyscy mogą sobie pozwolić na jego zakup.