Czym są panele ścienne tapicerowane?

panel ścienny tapicerowany

Jednym z ciekawszych sposobów na wykończenie ściany jest panel ścienny tapicerowany. W sprzedaży są dostępne różne wzory i wersje kolorystyczne, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Montaż paneli tapicerowanych

Tapicerowane panele prezentują się bardzo efektownie, a do tego są bardzo łatwe w montażu, dlatego nawet osoba bez doświadczenia powinna sobie bez większych problemów poradzić z tym zadaniem. Przy ich pomocy można też poprawić izolację cieplną oraz poprawić akustykę pomieszczenia. Najlepiej pasuje do sypialni oraz salonu, ale panele ścienne tapicerowane mogą być wykorzystane również w innych miejscach. Do ich produkcji wykorzystuje się z reguły miękką piankę poliuretanową i tkaninowe obicie.

Wyciszenie pomieszczenia

panel ścienny tapicerowany

Grubość paneli waha się z reguły między 2 – 6 cm. Ściany wykończone w ten sposób są niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że funkcjonalność musi iść w parze z efektami wizualnymi. W sprzedaży dostępne są różne tkaniny, które można wykorzystać do obicia. Największym zainteresowaniem cieszą się modele minimalistyczne, ale można znaleźć również wersje wzorzyste z wieloma dodatkami. Dzięki dodatkowej warstwie jaką tworzy panel ścienny tapicerowany, poprawie ulegnie termoizolacja oraz wyciszenie pomieszczeń. Na rynku można znaleźć modele w różnych wersjach kolorystycznych. Oryginalny efekt 3D na ścianie można otrzymać dzięki zestawieniu paneli o różnych grubościach i kolorach. Im grubszy panel, tym większy stopień wyciszenia pomieszczenia. Dzięki panelom ściennym mniej ciepła będzie uciekać z mieszkania co przełoży się na obniżone koszty ogrzewania.