O czym pamiętać wybierając oświetlenie do salonu?

Stylowe oświetlenie salonu

Odpowiednio dopasowane lampy potrafią odmienić charakter każdego wnętrza. Właściwe oświetlenie salonu jest szczególnie istotne. W tym pokoju odbywają się spotkania towarzyskie, a domownicy spędzają tu relaksujące wieczory. Na co zwrócić uwagę aby wybrane lampy odpowiednio spełniły swoje zadanie?

Lampy dopasowane do zapotrzebowania

Wybierając oświetlenie do salonu warto pamiętać o wszystkich funkcjach jakie pełni to pomieszczenie. Ważny jest dobór sufitowego źródła światła. Nie przykłada się do niego jednak aż tak dużej wagi jak dawniej. Żyrandole coraz rzadziej pełnią funkcję jedynej lampy w pokoju. W funkcjonalnym salonie zaleca się umieścić również dodatkowe oświetlenie ścienne i lampy stojące. Te ostatnie sprawdzą się w miejscu do czytania oraz przy jadalnianym stole. Kinkiety warto zaś umieścić w strefie z kompletem wypoczynkowym. Delikatny, stłumiony blask ułatwi zrelaksowanie się i wyciszenie podczas wspólnego oglądania filmów. Tutaj można obejrzeć ciekawe modele lamp i innego rodzaju oświetlenie do mieszkań.

Stylowe oświetlenie salonu

Jak wybrać modne oświetlenie?

Salon powinien być przede wszystkim przytulnym pomieszczeniem, w którym domownicy czują się swobodnie i bezpiecznie. Poszukując lamp warto stawiać na modele dające przyjazne, ciepłe światło. Modne style to konwencja retro, minimalistyczna, glamour, skandynawska i rustykalna. Cenione są lampy drewniane i miedziane. Chętnie wybierane są też abażury w barwach kremowych, brązowych i szarościach. Dopasowanie salonowego oświetlenia będzie miało wpływ na samopoczucie domowników.