Czym charakteryzuje się porządny podnóżek?

W profesjonalnych sklepach meblarskich bez żadnego większego problemu można znaleźć wiele oryginalnych i niepowtarzalnych podnóżków. To właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że wiele osób nie ma zielonego pojęcia, na który model postawić. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym wyróżnia się porządny podnóżek.

Solidne nóżki

Jeżeli chodzi o nóżki, to pamiętać należy o tym, że mogą być one wykonane z wielu różnych materiałów. Nóżki należy dobierać zawsze indywidualne do wystroju danego wnętrza. Warto wziąć pod uwagę wygląd pozostałych mebli. Mowa tutaj przede wszystkim o kanapie albo fotelach. Na półkach sklepowych można znaleźć nóżki wykonane z drewna, kamienia albo stali nierdzewnej.

Możliwość regulacji

Dobry podnóżek powinien zapewnić możliwość regulacji kąta nachylenia oraz wysokości. Funkcja ta jest niesłychanie przydatna przede wszystkim w przypadku klasycznych podnóżków. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie.

Specjalna powierzchnia antypoślizgowa

Nowoczesne podnóżki coraz częściej posiadają specjalną powierzchnię antypoślizgową. W większości modelach na plastikowych płytach można znaleźć wyżłobione rowki, dzięki którym nie ma ryzyka poślizgu. Dużym zainteresowaniem cieszą się również podnóżki z doklejonymi elementami silikonowymi, dzięki którym można utrzymać nogi w stałym miejscu bez ryzyka ich swobodnego przemieszczania.