Nowoczesne półki na książki

Sypialnia jest idealnym miejscem, w którym możemy zrobić niewielką bibliotekę. Półki na książki mogą być ciekawą ozdoba sypialni oraz miejscem, w którym możemy ustawić wygodny fotel i na chwile przysiąść odpoczywając z książką w ręku. Jak wybrać półki na książki?

Klasycznie czy z pomysłem?


Jednym z najważniejszych aspektów, jaki ma znaczenie przy wyborze półek na książki wiszących jest ilość miejsca jaką dysponujemy. Klasycznie zaprojektowana biblioteka będzie miała półki proste od ściany do ściany. Nie zawsze jednak możemy sobie na to pozwolić. Bardzo często mamy tylko kawałek ściany, który możemy przeznaczyć na bibliotekę.

W takiej sytuacji bardzo ciekawym rozwiązaniem jest kaskadowe ułożenie półek. Półki wiszące na książki możemy również zaaranżować w formie zamkniętych kwadratów, które w fantazyjny sposób umieścimy obok siebie.

Niesymetryczne formy są bardzo ciekawym rozwiązaniem, które nie tylko dobrze się sprawdza, dodatkowo jest ciekawym elementem wystroju wnętrza.

Półki duchy


Półki na książki wiszące mogą być wykonane z drewna, metalu, czy płyty meblowej. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są półki na książki wiszące wykonane ze szkła. Książki wyglądają jakby lewitowały. Jest to niebanalny element dekoracyjny nowoczesnego wnętrza.

Ciekawym pomysłem jest umieszczenie pojedynczych wsporników, które podtrzymują książkę za okładkę. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że książka jest zawieszona w próżni.