Ceramika z Bolesławca – trzy okazje, na które będzie doskonałym prezentem

ceramika bolesławiec

Ceramikę z Bolesławca, pod względem jakości i renomy, śmiało można postawić na jednej półce ze szwajcarskimi zegarkami czy francuskimi serami. Jest to po prostu „klasa sama w sobie” – i każdy dobrze o tym wie. Ze względu na ową renomę, stanowi również doskonały pomysł na podarunek. W jakich sytuacjach warto wręczyć właśnie wyroby bolesławskiej manufaktury? Dowiesz się tego z tekstu!

Okazje rodzinne

Naczynia ceramiczne, jako bardzo trwałe i osobiste, idealnie nadają się jako prezenty na poważne okazje rodzinne. Jakkolwiek na chrzest czy 18 urodziny może być to pomysłem ryzykownym, przy rocznicy ślubu, dniu matki czy urodzinach dziadka – nie ma się co wahać! Gustowna filiżanka czy okazały półmisek to wspaniałe pamiątki, które wraz z latami nabierają wartości sentymentalnej. Tym bardziej że często są używane właśnie przy spotkaniach rodzinnych, podczas świąt czy wakacyjnych odwiedzin; można powiedzieć, że towarzyszą posiadaczowi i jego bliskim w najważniejszych wydarzeniach.

Sytuacje biznesowe

Wyroby zakładu ceramika Bolesławiec (dostępne tutaj), jako rzemieślnicze dzieła sztuki, nadają się również na prezenty przy okazjach biznesowych, zawodowych. Świadczą o wyrafinowanym guście i wysokim poczuciu estetyki darczyńcy, a także szacunku do obdarowywanego. Dodatkowo stanowią podarunek bardzo uniwersalny i „bezpieczny” – chociażby dlatego, że łączą w sobie pożądanych przez jednych praktyczność z – podkreślaną przez innych – wartością duchową. Zabezpieczają również przed nietrafieniem w gusta kulinarne, co często zdarza się przy najbardziej sztampowych prezentach.

ceramika bolesławiec

Półformalnie

Istnieją wydarzenia, znajdujące się na krawędzi życia prywatnego i zawodowego. Mowa tutaj, chociażby o takich okazjach, jak pożegnanie wychowawcy przez jego klasę czy podziękowania dla lekarza za przeprowadzenie udanej operacji. Sytuacje takie, stanowiąc połączenie dwóch opisanych powyżej, również są odpowiednim czasem do wręczenia porcelanowych podarunków. Nie są one zbyt poufałe, a zarazem mają w sobie personalny akcent.