Brodziki prysznicowe prostokątne – komfort i wygoda

brodziki prysznicowe prostokątne

Najważniejszym elementem strefy prysznicowej w łazience jest brodzik z kabiną. Bardzo ważne jest, aby perfekcyjnie dopasować kształt i wielkość brodzika do metrażu łazienki i potrzeb domowników. Dlaczego warto wybrać brodzik prysznicowy prostokątny?

Brodziki prysznicowe prostokątne – rozwiązanie dla każdej łazienki

Brodziki prysznicowe prostokątne świetnie sprawdzą się zarówno w małych, jak i dużych łazienkach. Kształt prostokąta, nawet w przypadku mniejszych modeli, pozwala na bezproblemowe korzystanie z prysznica. Dostępne są zarówno małe brodziki np. 70 x 100 cm, jak i duże modele o długości 180 cm. Do wyboru jest także wysokość rantu brodzika. Przy niskich brodzikach wynosi ona ok. 3-4 cm, a przy wysokich – kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt centymetrów. Wybór w Ekspercilazienek, wysokości rantu uzależniony jest od potrzeb użytkowników. Przykładowo, głębokie brodziki są polecane dla rodzin z dziećmi, które są jeszcze za małe na kąpiel w wannie, a już za duże na niemowlęce wanienki. Natomiast niskie brodziki sprawdzą się w sytuacji, gdy z kabiny prysznicowej korzystają osoby starsze. Po dopasowaniu wszystkich wymiarów brodzika (długości, szerokości i wysokości) do wielkości łazienki, czas na wybór pozostałych parametrów rozwiązania.

brodziki prysznicowe prostokątne

Brodziki prysznicowe prostokątne – materiał, kolory i dodatkowe opcje

Brodziki wykonane są z różnego rodzaju materiałów. Do wyboru jest m.in. akryl, stal emaliowana, konglomerat lub kamień np. granit. Prostokątne brodziki prysznicowe oferowane są w różnych kolorach. Najbardziej popularny jest biały, ale można zdecydować się też na modele w różnych odcieniach beżów i szarości – od metalicznego jasnopopielatego, przez grafitowy po głęboką czerń. Jeśli z prysznica będą korzystać małe dzieci lub osoby starsze warto wybrać model z powłoką antypoślizgową. Przy zakupie brodzika trzeba też pamiętać o dodatkowych akcesoriach montażowych.