Zastosowanie kątowników w pracach remontowych

kątownik stalowy

Prace budowlane i remontowe nierozłącznie wiążą się z koniecznością zastosowania różnego rodzaju akcesoriów, które pozwalają na usprawnienie prac. Jednym z akcesoriów, o którym każdym słyszał, aczkolwiek nie każdy wie do czego służy jest kątownik.

Różne rodzaje kątowników

Obecne producenci akcesoriów remontowych oraz budowlanych oferują kilkanaście różnych rodzajów kątowników. W sklepach budowlanych nabyć można modele znane pod tak różnorodnymi nazwami, jak kątowniki metalowe, aluminiowe, perforowane, czy też hutnicze. Do czego dokładnie służą tego rodzaju urządzenia?

W tym gąszczu różnorodnych nazw i zastosowań niektórym osobom może być ciężko się odnaleźć. Z tego względu należy wyjaśnić jakie jest zastosowanie tego prostego w budowę narzędzia. Przede wszystkim wszystkie spośród oferowanych kątowników służą do wyznaczania kąta. Najczęściej prostego lub równego 45°.

Kto korzysta z kątowników?

Tego rodzaju urządzenia posiadają bardzo szerokie zastosowanie w różnych branżach. Są one nierozłącznym elementem wyposażenia m.in. każdego stolarza, który wykorzystuje je przykładowo podczas konstruowania mebli, kiedy to wyznaczenie konta jest kluczowe.

Inną grupą osób, które wykorzystują w pracy kątowniki są dekarze oraz cieśle. W takiej sytuacji to proste urządzenie jest doskonałym narzędziem przy wyznaczaniu kąta m.in. podczas konstruowania różnego rodzaju schodów oraz dachów. To nie wszystkie zastosowania.