Płytki patchwork – czy warto na nie stawiać?

płytki patchwork

Płytki patchwork stanowią coraz częstszy widok w polskich łazienkach. Pozwalają na tworzenie nieszablonowych i niezwykle estetycznych aranżacji. Podpowiadamy, dlaczego warto w nie inwestować.

Płytki patchwork – charakterystyka

Na początek warto wyjaśnić znaczenie słowa patchwork. Jeszcze do niedawna służyło do określania techniki zszywania skrawków tkanin, które były przeznaczone na straty. Na początku technika była kojarzona z uboższą częścią społeczeństwa, ale od jakiegoś czasu zyskuje na coraz większej popularności, nie tylko w branży odzieżowej. Płytki patchwork służą do dekorowania łazienek i stanowią bardzo ciekawą alternatywę dla tradycyjnych kafli stosowanych w nowoczesnych aranżacjach. W odróżnieniu od nich sprawdzają się w wielu stylach i posiadają jeszcze większy potencjał dekoracyjny. Płytki mogą być kwadratowe lub sześciokątne i pozwalają na tworzenie nieszablonowych mozaik w łazienkach. Z tego względu stanowią skuteczne zabezpieczenie pomieszczenia przed wilgocią, które sprawia, że wnętrze wygląda jeszcze lepiej. Przykładowe płytki możesz znaleźć na – https://www.ekspercilazienek.pl/plytki-patchwork.

Stylistyka płytek patchwork

płytki patchwork

Omawiany rodzaj płytek łazienkowych zdaje egzamin w różnych aranżacjach, na przykład w takich stylach jak:

  • rustykalny,
  • vintage,
  • retro,
  • angielski,
  • eklektyczny.

Ponadto, sprawdzają się w modernistycznych aranżacjach o minimalistycznym charakterze. W takich sytuacjach warto stawiać na płytki o heksagonalnych kształtach. Takie rozwiązanie odnajdzie się w łazienkach, w których stosuje się geometryczne inspiracje. Płytki mogą występować w różnych kolorach, ale warto sprawić, aby stanowiły kontrast dla innych barw w pomieszczeniu. W ten sposób będą się wyróżniać na tle innych elementów w łazience. W przypadku niewielkich pomieszczeń, warto stawiać na płytki o jasnych barwach. W większych łazienkach można sobie pozwolić na ich odpowiedniki w ciemniejszych kolorach.