Płyny do podłóg – jak wybrać właściwe produkty?

Powierzchnie różnych typów, spotykane w domach, mieszkaniach czy miejscach pracy, wymagają ustawicznej konserwacji. Na szczęście współczesne płyny do podłóg zaspakajają większość potrzeb w tym zakresie. Ta grupa produktów charakteryzuje się jednak dużą różnorodnością, dlatego też wielu klientów ma spory problem z wyborem odpowiedniego rodzaju płynu. Jaki podjąć właściwą decyzję w tym zakresie?

Płyny do podłóg – podstawowe rodzaje

plyn do podlug z nablyszczaniemSpotykane na rynku płyny do podłóg można podzielić na kilka podstawowych grup. Najczęściej wyróżnia się:

  • płyny o charakterze uniwersalnym,
  • płyny specjalistyczne.

Produkty uniwersalne mogą być użyte w przypadku każdej praktycznie nawierzchni, natomiast specjalistyczne płyny do podłóg stosuje się w przypadku konserwacji konkretnych jej typów – bardzo często można wśród nich znaleźć na przykład wyroby, które służą przede wszystkim do mycia podłóg wykonanych z drewna.

Jak dobierać płyny do podłóg?

Podczas procesu wyboru odpowiednich wyrobów z tej grupy asortymentowej warto przede wszystkim brać pod uwagę warunki, panujące w danym domu lub mieszkaniu. W przypadku, gdy duże powierzchnie posadzek pokryte są drewnem lub innym materiałem, wymagającym starannej pielęgnacji, warto sięgnąć po specjalistyczne płyny do podłóg. Pozwoli to dłużej cieszyć się urodą tych elementów wyposażenia oraz zapewni wnętrzom nieskazitelną czystość. Jeżeli natomiast w domu występują powierzchnie płaskie o różnym charakterze (drewno, panele, płytki) – warto postawić na bardziej uniwersalne płyny do podłóg, cechujące się wysoką wydajnością. Dzięki nim można łatwo usunąć zabrudzenia, przy minimalnym wysiłku ze strony użytkownika.