Jak wspomóc aktywność fizyczną kota?

drapaki dla kotów

Miękki w dotyku, słodko mruczący leniuszek, wylegujący się w promieniach słonecznych – oto kot, który zadomowił się na stałe w dużej ilości polskich domów. Tak, leniuchowanie to jedna z ulubionych czynności kotów. Chociaż nie można zapominać o tym, że koty także muszą wykazywać się aktywnością fizyczną. Chociażby dla własnego dobra. Dla własnego zdrowia. W jaki sposób wspomóc aktywność fizyczną kotów?

Ruch to zdrowie

Człowiek wiecznie powtarza sobie, że ruch to zdrowie. A czy w przypadku zwierząt też tak jest? Oczywiście, że tak. Należy więc mieć pod ręką drapaki dla kota, jeżeli ktoś jest właścicielem takiego uroczego sierściucha. To jeden z takich elementów, który nie tylko służy do „podkręcenia” aktywności fizycznej, ale również pomaga w odpoczynku. Kiedy tylko kocur zmęczy się, będzie mógł na drapaku odpocząć – o ile właściciel zadba o zakup odpowiedniego modelu. Tych jest teraz naprawdę ogromna ilość. Można być mocno zaskoczonym tym, jakie współcześnie oferowane są drapaki dla kotówIm więcej dają one możliwości, tym większa frajda dla zwierzęcia. Chociaż, niekiedy też nie można przesadzać z jego wielkością – w szczególności, jeżeli ktoś ma ograniczoną powierzchnię.

Z miłości do kota

A jak jeszcze można zadbać o ruch kota? Bawiąc się z nim na różne sposoby. Tak jak to jest w przypadku psa, tak również dla kota można zakupić różnorodne zabawki. Jest ich naprawdę cała masa. Można nawet wyposażyć się w zwykły sznurek, ponieważ koty ogromnie lubią zabawę takimi gadżetami. W ten sposób zapewni im się dobrą, solidną dawkę ruchu każdego dnia.