Wybieramy doniczki ceramiczne na balkon

doniczki ceramiczne

Dobrze zaprojektowany balkon może stać się zieloną oazą w miejskiej dżungli. Urządzenie balkonu jest prostsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Na początek należy  zastanowić się jakie funkcje ma spełniać  balkon. Czy priorytetem są aromatyczne  ziołach, czy jednak kwitnące kwiaty? Na balkonie można z powodzeniem urządzić strefę relaksu dla całej rodziny.

Jakie doniczki ceramiczne wybrać na balkon?

Wybierając donice najczęściej kierujemy się ich wyglądem. To spory błąd. Nie każda doniczka sprawdzi się na dworze. Jeżeli zamierzamy je trzymać na balkonie przez cały rok, to wybierzmy takie, które są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Zwłaszcza mróz. Jeśli mamy wątpliwości czy dana donica sprawdzi się na balkonie, to zasięgnijmy porady fachowca. Doświadczony pracownik sklepu ogrodniczego pomoże nam dokonać właściwego wyboru.

doniczki ceramiczne

Jakie błędy popełniamy na zakupach?

Jak wcześniej wspominano bardzo ważny jest dobór odpowiedniego materiału, z którego wykonane są donice balkonowe. Kolejna istotna kwestia estetyka. Kupując doniczki pod wpływem impulsu, bez planu nie zastanawiamy się jak będą one wyglądały na tarasie. Czy będą się dobrze prezentować  zestawieniu z posiadanymi meblami ogrodowymi czy pozostałymi akcesoriami.  W sklepie E-sas możemy znaleźć doniczki ceramiczne, które wyglądają na nieco zdezelowane. Takie donice pozwalają na wyeksponowanie naturalnej urody roślin. Urządzając nawet niewielki balkon powinniśmy dożyć do harmonii. Oczywiście nie od razu musi się na udać, zaaranżować idealną przestrzeń. Dlatego warto eksperymentować z różnymi i roślinami i akcesorami. Dzięki temu uda nam się urządzić przestrzeń skrojoną na miarę.