Lustro w salonie – jak dobrać?

Piękne i stylowe wnętrze to marzenie każdego właściciela mieszkania. Dotyczy to szczególnie jednej z jego najbardziej reprezentatywnych części, jaką jest salon. W ostatnich latach na popularności zyskuje umieszczanie lustra w salonie. Jak się za to zabrać? Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Lustro do salonu – czy warto?

W pierwszej kolejności warto się zastanowić, czy lustro do salonu to zawsze dobry pomysł. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że jest to wyjątkowo estetyczny element wyposażania, który może nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Niemniej jednak tego rodzaju dodatek nie zawsze musi pasować. Jeżeli jednak decyzja już zapadła, to przed kupnem należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jest to:

  • kształt lustra,
  • rama lustra,
  • rodzaj zwierciadła

Odpowiednie lustro

Aktualnie nabyć można najróżniejsze lustra do salonu, które odznaczają się odmiennymi kształtami, rodzajami zastosowanej ramy, czy też kolorem zwierciadła. Wszystko to ma bezpośredni wpływ na to, jak lustro ostatecznie będzie się prezentowało w salonie. Przykładowo, zanim zostanie wybrany określony kształt lustra, należy się zastanowić, czy lustro będzie zawieszone w pionie, czy też w poziomie.

W przypadku ram w znakomitej większości przypadków najlepiej jest postawić na cienkie i zwiewne obramowanie. Tego typu lustro sprawdzi się szczególnie dobrze w pomieszczeniach minimalistycznych. Z kolei w przypadku zwierciadła należy zastanowić się, w jaki sposób powinno ono pokazywać obraz. Część zwierciadeł polepsza wygląd, inne go zniekształcają. Wszystko zależy od oczekiwań domowników.