Szklane znicze i ich zalety

duży znicz

Duży znicz szklany cieszy się sporym uznaniem na rynku. To rozwiązanie trwałe i solidne, które wpływa na zachowanie estetyki na grobie przez długi czas. Znicze są kupowane przez cały rok. Stanowią symbolikę tego, że pamiętamy o naszych bliskich zmarłych i cały czas nosimy ich w sercu. Jak dobrać znicz szklany? Jakie ma zalety? Gdzie można dokonać zakupu?

Estetyczne znicze

Większość z nas nie wyobraża sobie Święta Zmarłych bez zapalenia znicza i postawienia go na grobie. Jest to ważna tradycja katolickiego kościoła, jaka towarzyszy nam już od wielu lat. Znicze mają wyjątkowy charakter, a zapalony płomień kojarzy nam się z mijającym czasem. Nie dziwi więc fakt, że zwykle przed 1 listopada myślimy o dużych zniczach, które ładnie się zaprezentują. Wybór wśród tylu ciekawych rozwiązań nie jest łatwy. Zakupu można dokonać także w internetowych sklepach, co pozwala zaoszczędzić czas i koszty. Duży znicz (dostępny m.in. w sklepie E-SAS.pl) cieszy się sporym zainteresowaniem.

Szklany znicz – jakie ma zalety?

Wysoka jakość szklanego znicza sprawia, że jest on odporny na zmienne działanie warunków atmosferycznych. Z powodzeniem można z niego korzystać przez cały rok. Po wypaleniu się wkładu nie trzeba od razu wyrzucać obu elementów. Szklaną część dobrze jest myć w ciepłej wodzie i ponownie umieścić na grobie, dokonując wymiany świecy. Kolejną zaletą jest fakt, że szklany znicz prezentuje się elegancko i stanowi ozdobę grobu. Pozwala też wyeksponować wkład, natomiast szkło rozprasza światło, jakie emituje ogień. Groby prezentuje się efektownie zwłaszcza w porze wieczornej. 

Znicz szklany jest dosyć ciężki i stabilny, co wpływa na jego wytrzymałość. Nie trzeba martwić się jego przewróceniem podczas wiatru. To z kolei wpływa na mniejsze ryzyko uszkodzenia produktu i zachowanie dłuższej żywotności.