Jak wykorzystać plakaty z roślinami do dekoracji wnętrza?

martwa natura wnetrza

Plakaty to jedna z najczęściej wybieranych dekoracji ściennych. Są niedrogie i łatwe w montażu, a pozwalają zmienić wnętrze nie do poznania. Pasują do każdego stylu i typu pomieszczenia. Szukając ozdób, które wniosą do mieszkania lekkość i świeżość, warto postawić na oryginalne plakaty z roślinami.

Plakat botaniczny – stylowy gadżet do każdego mieszkania

Plakaty z motywem roślinnym ze sklepu Galeria Plakatu nie bez powodu cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Po pierwsze, są bardzo uniwersalne i pasują właściwie do każdego mieszkania – zarówno tego w stylu klasycznym, jak i nowoczesnego. Można je wykorzystać w salonie, w sypialni, w gabinecie, a nawet w pokoju dziecięcym. Po drugie, plakat botaniczny nigdy nie wychodzi z mody, zawsze prezentuje się stylowo i elegancko. Kolejna zaleta to naturalność i energia, którą wnoszą plakaty przedstawiające motywy roślinne. Wystarczy jeden botaniczny plakat czy grafika z kwiatami, by surowe wnętrze nabrało ciepła, przytulności i wyjątkowego charakteru.

Jakie plakaty z roślinami wybrać?

Wybierając roślinne plakaty, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Warto zastanowić się, gdzie umieścić galerię ścienną, żeby odpowiednio dobrać rozmiar grafik. Druga sprawa to dobór stylu i kolorystyki: we wnętrzu skandynawskim doskonale będzie prezentował się leśny krajobraz, w mieszkaniu w stylu retro stylizowane na dawne ryciny plakaty botaniczne, a w nowoczesnych wnętrzach – proste, minimalistyczne grafiki z roślinnym wzorem. Dobrze dopasowane do charakteru wnętrza obrazy, w dopasowanej do dominującej w nim kolorystyki barwach, uczynią mieszkanie spójnym, stylowym i miłym dla oka.