Jak dobrać przycisk do spłuczki do aranżacji łazienki?

Aby cała łazienka prezentowała się harmonijnie, warto zwrócić uwagę nawet na najmniejsze detale, w tym na przycisk spłukujący do zestawu podtynkowego do WC. Jak dobrać odpowiedni włącznik do spłuczki, aby wpasować go w aranżację przestrzeni?

Estetyczny przycisk do spłuczki

Przyciski przeznaczone do spłukiwania wody w toaletach z zestawem podtynkowym są prezentowane w wielu wariantach do wyboru. Najczęściej są to modele dwudzielne, które spłukują po 3 lub 6 litrów wody, co pozwala na zmniejszenie jej zużycia i ochronę środowiska.

Do produkcji takich akcesoriów wykorzystuje się:
– tworzywa sztuczne, głównie tworzywo ABS
– metal – stal nierdzewną chromowaną i szczotkowaną
– szkło hartowane

Włączniki oferowane są w różnych kształtach oraz kolorach. Żeby cała łazienka prezentowała się estetycznie i spójnie, warto dobrać taki przycisk do spłuczki, który będzie dopełnieniem wnętrza. Podpowiadamy, jak kupić ten najlepszy!

Klasycznie i nowocześnie

W sklepach z wyposażeniem łazienkowym można znaleźć przyciski przeznaczone do każdego typu aranżacji – tej klasycznej oraz tej nowoczesnej.

Do klasycznych wnętrz, które urządzone są w ciepłych kolorach, najczęściej wybiera się przyciski wykonane z białego lub beżowego tworzywa lub też te w kolorach metalicznych, głównie szczotkowane – matowe. Ciekawą propozycją może być także złoty przycisk spłuczki podtynkowej ekspercilazienek.pl/przyciski-splukujace-do-stelazy – można dopasować go do kolorystyki armatury.

Z kolei w nowoczesnych aranżacjach świetnie będą prezentowały się chromowane i satynowane przyciski do spłuczki z ABS oraz z metalu, a także modele w kolorze bieli oraz czerni. W takich wnętrzach sprawdzą się też włączniki wykonane ze szkła. Dominują proste, czyste linie.

Warto zatem zapoznać się z różnymi propozycjami producentów, aby dobrać takie włączniki, które będą stylowym dopełnieniem łazienki!