Serwis porcelanowy obiadowy

zastawa porcelanowa

Dla wielu ludzi wybór odpowiedniego serwisu obiadowego to poważny zakup. Warto jest wybrać taki, który przez długie lata zachowa estetyczny wygląd i będzie się pięknie prezentował podczas rodzinnych spotkań, np. w trakcie wieczerzy wigilijnej.

Najlepsza zastawa porcelanowa

Żaden stół nie będzie dobrze wyglądał bez odpowiedniej zastawy. Idealnie jest jeśli w domu znajdują się dwa pełne serwisy obiadowe: jeden, który służy do podawania codziennych śniadań, obiadów i kolacji i drugi: przeznaczony na specjalne okazje. W wielu domach znajduje się taki serwis porcelanowy, który gospodyni wyjmuje z szafy jedynie raz w roku, np. na wigilię. Najbardziej elegancka jest biała porcelana, zdobiona drobnymi wzorami lub cienkim, złotym paseczkiem i kojarzy się z elegancją. Taka zastawa jest ponadczasowa.

zastawa porcelanowa

Z czego składa się serwis porcelanowy?

Sklep z porcelaną jest miejscem, gdzie można znaleźć najróżniejsze zastawy, w różnych stylach i złożone z różnych elementów. W skład takiej najprostszej wchodzą talerze płytkie, głębokie i deserowe dla sześciu osób. Pełny serwis do obiadu posiada znacznie więcej rzeczy i jest przeznaczony dla dwunastu osób. Co znajdziemy w takiej zastawie? Po pierwsze talerze, ale oprócz nich będą to wazy do zupy, sosjerki, półmiski, salaterki. Najbogatsze wersje serwisu posiadają także filiżanki, dzbanki do kawy, herbaty, dzbanuszki na mleko i cukierniczki. Sprawdź tutaj.

Porcelanowa zastawa jest niezbędna w każdym domu i warto jest przeznaczyć na nią większą kwotę. Ta wykonana z kiepskiej jakości materiałów bardzo szybko się przebarwi. Serwis porcelanowy można potraktować jako inwestycję na lata.