Jak należy układać płytki drewnopodobne?

Płytki imitujące drewno są w stanie stworzyć niesamowity efekt wizualny. O ile, w prawidłowy sposób zostaną one położone na podłodze. O czym należy pamiętać, jeżeli ktoś chciałby położyć tego typu płytki w swoim domu, a nawet w firmie?

Przygotowanie podłoża

Zanim płytki drewnopodobne znajdą się na podłodze, w pierwszym kroku należy je przygotować. Oczyszczenie, sprawdzenie wilgotności podłoża, usunięcie wszelkich nierówności za pomocą masy samopoziomującej – to taki standard, którego w żaden sposób nie można pomijać. Jest to powiedziane w wielkim skrócie, ale prace przygotowujące podłoże czasem zabierają jeden cały dzień, a czasem nawet dwa. Jeżeli już to zostanie wykonane, to można przejść do klejenia desek na podłodze.

Położenie płytek na podłodze

Następny krok równomierne rozprowadzenie zaprawy klejowej. Bez niej nie uda się przykleić płytek do podłogi. Ważne jest, aby montaż płytek ułożyć zgodnie z zaplanowanym wzorem. W pierwszej kolejności, pod uwagę bierze się całe, długie płytki. Warto, aby przed położeniem płytek, zanim jeszcze stare podłoże zostanie zerwane, sprawdzić wzór, jaki chce się osiągnąć na podłodze. Można nawet pomyśleć o tym, aby wszystko dokładnie wyrysować sobie na kartce.

Po tym, jak już płytki imitujące drewno zostaną ułożone, pozostanie tylko oczyszczenie i fugi. To prace końcowe, które przybliżają do osiągnięcia wspaniałego efektu. Tak, tego rodzaju płytki pięknie prezentują się w domowych pieleszach, pozwalając na otrzymanie podłogi, która będzie w stanie dużo znieść.