Jak często powinniśmy czyścić łazienkę?

Na ogół, rutynowe czyszczenie łazienki, podczas którego szorujesz wannę i ściany prysznica, powinno odbywać się przynajmniej raz w tygodniu. Jednak są pewne części łazienki, które wymagają częstszego sprzątania niż co siedem dni.

Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami dotyczącymi czyszczenia łazienki, aby zorientować się, które części łazienki należy poprawić pomiędzy cotygodniowymi czyszczeniami.

Wytyczne dotyczące czyszczenia łazienki:

Jak często należy czyścić łazienkę? Częstotliwość sprzątania łazienki zależy od tego, jak często używana jest łazienka. Na przykład, jeśli w Twoim domu są cztery osoby, które dzielą łazienkę, będziesz musiał częściej czyścić umywalkę i toaletę niż osoba mieszkająca samotnie. Praktyczną zasadą jest tu dokonanie najlepszego osądu.
Utrzymanie porządku w łazience między szczegółowymi czyszczeniami nie wymaga wiele wysiłku. Oto kilka szybkich sposobów na utrzymanie porcelany w nienaruszonym stanie przez cały tydzień.

Wyczyścić toaletę

Prawdopodobnie chcesz wyczyścić swoją toaletę raz lub dwa razy w tygodniu, ponieważ jest to jeden z najbardziej zarażonych miejsc w domu. W rzeczywistości odpady w Twojej toalecie mieszają się z wodą spłukującą i wyrzucają w powietrze pióropusze drobnoustrojów. Mogą one wylądować na deskach sedesowych, pokrywach i innych powierzchniach. Jednak toaleta nie zawsze wymaga całkowitego czyszczenia. Jeśli nie zobaczysz brudu w muszli klozetowej, możesz po prostu wytrzeć siedzisko i boki wybielaczem. Najlepsze efekty cyklicznego czyszczenia pozwolą osiągnąć produkty hg do czyszczenia łazienki dostępne w sklepie firmy.

Wytrzyj zlew i lustro

W ciągu tygodnia Twoja umywalka i lustro będą poddawane wielu sesjom szczotkowania zębów i czesania włosów. Zetrzyj włosy ze zlewu kawałkiem papieru toaletowego za każdym razem, gdy szczotkujesz lub stylizujesz i wrzuć go raczej do kosza na śmieci niż do toalety, aby włosy nie zapychały się na komodzie. Jeśli zauważysz nadmiar pasty do zębów na lustrze lub zlewie, wytrzyj ją suchą ściereczką z mikrofibry, aby nie stwardniały przed następnym cotygodniowym czyszczeniem łazienki.