Jakie płytki gresowe wybrać?

W każdym domu znajdziemy pomieszczenia, które jesteśmy w stanie, wykończyć umieszczając płytki zarówno na ścianach, jak i podłodze, czasami nawet jest to oczywiste rozwiązanie. Do takich miejsc należą, kuchnia, toaleta, łazienka. Poza podłogą płytki możemy znaleźć w okolicach wanny, prysznica czy umywalki. Jednak czy są to jedyne miejsca, w których możemy zastosować płytki? Przekonajmy się.

Płytki gresowa na ścianę i podłogę

Przede wszystkim gres jest materiałem dość wytrzymałym i wielu producentów ma bogatą ofertę płytek wykonanych właśnie z tego materiału, jednak niektóre egzemplarze zostały wykonane z myślą o montażu jedynie na ścianę. Jednakże dlaczego? Już spieszę z wyjaśnieniem. Otóż takie modele najprawdopodobniej wcześniej zostały pokryte warstwą szkliwa, a to wszystko w celu uzyskania efektu głębokiego połysku. Taka powierzchnia jednocześnie staje się mniej podatna na wszelakie ścierania, przez co nie są rekomendowane do układania na podłodze.

Aby jej walory estetyczne zostały specjalnie wyeksponowane, powinniśmy je zastosować na powierzchniach pionowych. Aktualnie producenci decydują się na oferowaniu swoim klientom płytek podłogowych, ściennych albo uniwersalnych modeli – po więcej zapraszam na tę stronę. Wybór takich płytek jest pod postacią gotowego zestawu, który  został wcześniej skomponowane pod okiem profesjonalnych designerów. Dzięki temu nie musimy się martwić, że nasze płytki mogą do siebie nie pasować pod kątem kolorystycznym, wzorowym oraz formatowym. Oczywiście nie jest to jedynie rozwiązanie i możemy osobiście wybrać płytki, które spełnią nasze wymagania.